UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обігрів помешкання: чому не можна це робити за допомогою газових конфорок

Роз'яснення дали фахівці.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні тривають бойові дії. Ракетні удари ворога пошкоджують житлові будинки та об'єкти критичної інфраструктури. Експерти прогнозують, що майбутня зима може бути важкою. Українці вже почали готуватися до зими – утеплювати житло, робити запас продуктів. У холодну пору року деякі використовують для обігріву приміщень газові конфорки. На Facebook-сторінці «Донецькоблгазу» розповіли, чому не можна «грітися» газовою плитою.

Читайте також: Важка зима: якими продуктами треба запастися

Чим небезпечний обігрів газовою плитою

Фахівці зазначили, що під час тривалого користування газовою плитою згоряння природного газу може бути неповним. В результаті цього в приміщенні відбувається інтенсивне виділення чадного газу, який отруйно діє на організм людини.

«Причиною цього є або неефективна робота вентиляційної системи (щільно зачинені двері/вікна/кватирки), або її повна несправність (закриті вентиляційні канали, засмічені вентиляційні решітки)», – йдеться у повідомленні.

Повноту згоряння газу можна відстежити за кольором полум’я під час користування газовою плитою:

У «Донецькоблгазі» підкреслили, що в результаті неповного згоряння в повітрі помешкання буде накопичуватися чадний газ (СО – окис вуглецю). Навіть якщо концентрація цієї суміші в кімнаті становитиме всього 0,1%, вже за 2 години людина може втратити свідомість і померти.

«Концентрація в розмірі 0,5% призведе до смерті за 30 хвилин, а 1% вмісту чадного газу — за 2-3 хвилини. При виявленні запаху газу звертайтеся до аварійної газової служби за телефоном 104», – резюмували фахівці.

Раніше ми писали, як самостійно можна утеплити пластикові вікна.