UA / RU
Підтримати ZN.ua

На випадок блекауту: чим освітити домівку, коли немає електрики

Деякі засоби можна зробити з підручних матеріалів.

Минулої зими українці жили в умовах постійних відключень світла через постійні ракетні удари Росії. Цього року ситуація може повторитися, тому слід придбати все необхідно завчасно. Коли електроенергія відсутня довгий час, треба використовувати альтернативні джерела світла, пише NV.

Читайте також: Важка зима: експерт назвав регіони, де ситуація буде найскладніша

Cонячні ліхтарі

Це гарний варіант, якщо у вас є вуличні ліхтарі, які працюють на сонячних батареях. Принесіть їх додому, заклейте датчик невеликим шматочком темної стрічки, щоб він залишався включеним. Залежно від марки та моделі ваших ліхтарів вони можуть працювати протягом кількох годин або більшу частину ночі. Якщо у вас їх кілька, ви можете відключити деякі з них за допомогою кнопки або перемикача, а також ви можете розподілити їх використання на весь період відключення світла. Також існують ліхтарі на сонячних батареях для будинку.

Олійна лампа

Це старий метод освітлення, який все ще стане у нагоді. Використовуйте гніт з волокна і трохи будь-якої олії в скляній банці, щоб створити імпровізований ліхтар. Це може бути сало або жир, або звичайна рідка рослинна олія.

 Не використовуйте склянку для пиття як ємність для лампи або будь-що, що може тріснути при сильному нагріванні. Запаліть гніт сірником або запальничкою і лампа готова.

Свічки

Сьогодні свічки в основному виготовляються із воску на нафтовій основі (парафіну), який легко виробляти масово та змішувати з іншими інгредієнтами, такими як ароматизатори та барвники.

Якщо свічка згоріла до того, як буде витрачено весь віск, або якщо у вас з якоїсь причини залишився зайвий віск, ви можете спробувати відновити свої свічки. Ви також можете зробити нові. Коли віск закінчиться, додайте новий, нагріваючи кінчик запальничкою або подібним джерелом тепла. Зробіть отвір у верхній частині свічки, вставте в цей канал бавовняну або тонку джутову мотузку, і свічку можна буде використовувати знову.

Гасовий ліхтар

Ці класичні лампи можуть добре працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі, у різних погодних умовах. Вони також можуть спалювати кілька різних видів палива, включаючи чистий гас, замінник гасу, стандартну прозору лампову олію, парафінову олію.

Ніколи не заправляйте гасовий ліхтар бензином, газом, розчинником для фарби, спиртом, дизельним паливом, нафтою, скипидаром або будь-яким іншим вибухонебезпечним паливом. Відмовтеся і від авіаційного палива.

Палички, що світяться

Ці сучасні освітлювальні прилади працюють завдяки хімічній реакції, яка називається хемілюмінесценцією, що викликає вивільнення енергії у вигляді світла. Є багато різних кольорів у тюбиках з різним часом горіння. Деякі лампи високої інтенсивності можуть горіти менше години з яскравими результатами, тоді як хімічні лампи низької інтенсивності можуть працювати всю ніч із тьмяним свіченням. Коли ви згинаєте паличку і струшуєте її, змішуючи активні інгредієнти (зазвичай перекис водню та суміш фенілоксалатного ефіру та флуоресцентного барвника).

Ліхтарик із туалетного паперу

Його можна використовувати лише в крайньому випадку, коли іншого виходу немає і з максимальною обережністю. Оберніть велику кількість звичайного туалетного паперу навколо кінця свіжозрізаної палиці і змочіть її кінець в будь-якій доступній рідкій олії. Після замочування туалетного паперу в олії (або будь-якому іншому маслі) у вас буде імпровізований факел.

Через ракетні атаки ворога може бути відсутнє опалення, газопостачання та електрика. Тому краще вже зараз зробити запаси необхідних продуктів, ліків та речей. Нагадаємо, що треба придбати до зими.