UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт: Роз'яснення Верховного суду повинні стати невідкладними і обов'язковими

Авторитет, який мав Верховний суд за радянських часів, необхідно повернути завдяки скороченню йог...

Авторитет, який мав Верховний суд за радянських часів, необхідно повернути завдяки скороченню його кількісного складу та поверненню йому попереднього статусу інституці, чиї роз’яснення стосовно законів надаються невідкладно і є обов’язковими для судів та інших органів і службових осіб, які застосовують ці закони, пише у своїій статті для «Дзеркала тижня» правознавець Василь Юрченко.

«Сьогодні жоден з професорів права, поважаючи себе, вже не наводить як приклад правильності розуміння та застосування чинного законодавства практику Верховного суду України, настільки вона є неоднозначною і непослідовною» - зазначив експерт.

На думку правознавця, необхідно повернутися до колишньої моделі функціонування Верховного суду.

«Необхідно просто повернути те, що було не так давно, двадцять років тому, — Верховний суд у кількості близько двадцяти суддів (більше ніж двадцять не можна, тоді просто не зуміють дійти спільної думки), кожен з яких — незаперечний авторитет, глиба», - вважає Юрченко.

«Крім особистостей, Верховному суду необхідно повернути і відповідний статус, яким передбачити, зокрема, що «керівні роз’яснення пленуму Верховного суду України є обов’язковими для судів, інших органів і службових осіб, що застосовують закон, по якому дано роз’яснення», - пише правознавець.

Причому такі роз’яснення Верховний суд повинен надавати не через роки після виникнення правового конфлікту, а невідкладно. Кожен суддя, який при розгляді справ відійшов від положень чинного законодавства, зокрема й від керівних роз’яснень пленуму Верховного суду України, має бути притягнутий до визначеної законом відповідальності, яка повинна мати невідворотний характер.

Детальніше про це читатйте в статті Василя Юрченка «Утопія чи здоровий глузд?» у свіжому номері «ДТ»