UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт: Енергетичну конкурентоспроможність України може забезпечити лише будівництво ГАЕС

Для забезпечення енергетичної конкурентоспроможності України необхідне будівництво гідроакумулюючих електростанцій, переконаний директор ТОВ«Енергопром» Сергій Лісніченко...

Для забезпечення енергетичної конкурентоспроможності України необхідне будівництво гідроакумулюючих електростанцій, переконаний директор ТОВ«Енергопром» Сергій Лісніченко. За його словами, ГАЕС дозволять уникнути збитків, які тягне за собою експлуатація маломаневрених атомних і теплових електростанцій.

Атомні та теплові електростанції, частка яких в енергетичному балансі України становить 90%, вкрай мало маневрені: призупинення теплових блоків, коли споживання електроенергії мінімальне, потребує чимало часу і тягне за собою чималі збитки.

«Існуючий на сьогодні склад генеруючих потужностей є несприятливим за умовами регулювання добових і тижневих провалів навантаження в об’єднаній енергосистемі України, коли споживання електроенергії мінімальне і частину електростанцій варто було б відключити або принаймні зменшити їхню роботу», — пояснює Сергій Лісніченко.

За його словами, частка високоманеврених потужностей гідроелектростанцій та гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС) становить зараз 9% при необхідних не менш як 15%.

Вирішити цю проблему, можна розпочавши будівництво нових гідроакумуляторів, адже ГАЕС дають змогу значно підвищити якісну складову вітчизняної енергетики й домогтися світових стандартів у співвідношенні базових і пікових потужностей, впевнений він.

«Без цього всі розмови про енергетичну конкурентоспроможність держави — лише добрі наміри. Пікова енергія завжди дефіцитна і дорога. Тому зараз у світі будують сотні ГАЕС», — зауважує експерт.

Докладніше читайте у статті Світлани Ісаченко «Слава» України — найпотужніша в Європі» у свіжому номері «ДТ».