UA / RU
Підтримати ZN.ua

Як користуватися олійкою для волосся: корисні поради

Олія для волосся - доглядовий продукт, який отримує суперечливі відгуки: для когось це мастхев, а для інших - провальний експеримент.

Як правильно користуватися олією, щоб отримати шикарні сяючі локони, а не злиплі масні пасма? Секрет - у виборі засобу за типом волосся та оптимальному нанесенні.

Чим корисні ефірні олії для волосся

Звичай використовувати природні олії для догляду за локонами прийшов зі Сходу. Головна функція такого доглядового ритуалу - живлення. Олія відновлює та зміцнює ліпідний шар на поверхні волоса, через що прядки зберігають сяяння, м'якість та пружність. Чисте натуральне масло допомагає запобігти сухості, ламкості та появі посічених кінчиків. Суміш олій з синтетичними добавками часто має додатковий ефект антистатику та термозахисту.

Деякі олії можна наносити і на корені волосся, і на шкіру голови. Така маска живить та зволожує епідерміс. Інші допомагають впоратися з надмірно жирною шкірою голови: чайне дерево та розмарин мають антисептичну дію та допоможуть подолати лупу. Однак варто бути обережним: неправильно підібраний продукт може дати зворотний ефект - забити пори та зробити корені масними.

Кому можна користуватися олійкою для волосся? Практично усім - треба лиш вибрати продукт під свої потреби. Так, маска з натурального масла підійде для будь-якого типу. Незмивні олії допоможуть приручити неслухняне та дуже пошкоджене волосся, яке електризується та розпушується. Олія для кінчиків волосся - гарна ідея для тих, хто страждає від посічення. Існують навіть формули для тонких прядок, які допомагають потовщити локони.

Як вибрати олійку для волосся

Досить часто незадовільний ефект від використаної олії пов'язаний з неправильним вибором продукту. Однак у сучасному широкому асортименті можна підібрати масло під будь-який тип волосся та шкіри голови: https://eva.ua/q-maslo-dlya-volos/. На які критерії звернути увагу під час покупки? Головний пункт - це як ви збираєтеся використовувати олійку. Існує два шляхи: наносити як маску або використовувати як незмивний догляд.

Для першого ідеально пасують натуральні варіанти: ши, пальмове, кокосове масло для волосся, оливкова чи рицинова олійка. Можна використовувати як олії з поміткою Oil, так і тверді масла Butter. Обов'язково перевірте, чи придатна косметика для нанесення на шкіру голови. Зауважимо, що натуральні олії варто носити за принципом "чим довше, тим краще" - не менше 2–3 годин. Однак робити таку маску не слід частіше, ніж раз на тиждень.

Олії з синтетичними домішками - ідеальний варіант незмивного догляду для сухого неслухняного волосся. Не варто боятися штучних компонентів: такі формули зазвичай гарно збалансовані, аби віддати усе корисне з олій та уникнути можливих неприємних наслідків. Власницям тонкого волосся слід з обережністю ставитися до диметиконів (силіконів): якщо компонент стоїть на початку складу, це означає, що його концентрація висока та може обтяжити локони. Застосовувати незмивні олійки варто так часто, як радить виробник на упаковці.

Як правильно наносити олійку для волосся

  1. Натуральне масло наносять на сухе брудне волосся та потім змивають великою кількістю шампуню. Синтетичні олії не потребують змивання, тому їх наносять на вологі чисті прядки.
  2. Поширена помилка - наносити забагато масла, через що локони мають брудний неохайний вигляд. Починайте з невеликих порцій та розподіляйте продукт від кінчиків, поступово підіймаючись по всій довжині.
  3. Незмивні олії на коренях = вигляд немитої голови.
  4. Якщо ви лише починаєте експериментувати з олійками для волосся, то замість чистих масок спробуйте додавати олії до своїх звичних доглядових продуктів. Так ви зможете зрозуміти, як ваша шкіра та волосся реагують на різні види.
  5. Розбавляйте маски своїм бальзамом, кефіром тощо - масло легше змиватиметься.
  6. Накрийте голову поліетиленовою плівкою або шапочкою: тепло сприяє проникненню компонентів углиб волоса.