UA / RU
Підтримати ZN.ua

Софтлайн: відеотелефонія витіснить голосовий зв'язок у найближчі 5 років

Запровадження відеосервісів, подібних до FaceTime в iPhone 4, сприяє «шаленим» темпам розвитку відеотелефонії.

Відповідно до досліджень компанії «Софтлайн», швидкість розвитку відеотелефонії збільшиться у 10-15 разів, причому, багато в чому за рахунок мобільних сервісів, повідомляється в публікації B2Blogger.com.

Відеотелефонія - новий вид людського спілкування

Відеотелефонію не даремно називають зв'язком XXI століття, який відкриває широкі перспективи для ведення бізнесу, - говорить президент компанії «Софтлайн» Антон Марреро. Встановивши кілька відеотелефонів, наприклад, вдома, на роботі, у філіях компанії, людина отримує унікальну можливість «бути присутньою» одночасно у різних місцях: у будь-який момент користувач може одночасно побачити, що відбувається у нього вдома, на роботі і в офісах філій.

Відеотелефонний зв'язок цікавий, згідно з даними компанії «Софтлайн», не лише приватним особам, але й великим компаніям при проведенні ділових переговорів, коли необхідно бачити реакцію свого співрозмовника. Нарешті відеотелефон це просто престижно, - номер відеотелефона на візитній картці скаже багато про що...

За словами Антона Марреро, президента компанії «Софтлайн», вже зараз в Україні відеотелефонія застосовується як засіб оперативного прийняття рішення, при надзвичайних ситуаціях, для скорочення витрат на відрядження у територіально розподілених організаціях, а також як один з елементів технологій телемедицини та дистанційного навчання - компанія «Софтлайн» має досвід запровадження відеотелефонії у всіх цих галузях.

- Клієнти, які замовляли у нас послугу із впровадження IP-телефонії, кажуть, що витрати на це повністю виправдовують себе на протязі 2-3 місяців, відзначає пан президент компанії «Софтлайн» Антон Марреро. Так, проводячи відеоконференції, державні та комерційні організації, які використовують програмні продукти і технології компанії «Софтлайн», багаторазово домоглися підвищення взаємодії, а значить, і ефективності в роботі.

Відеотелефонія, як зазначають у компанії «Софтлайн», по-перше, дозволяє знизити час на переїзди та пов'язані з ними витрати, по-друге, прискорює процеси прийняття рішень у надзвичайних ситуаціях, по-третє, збільшує продуктивність, запобігає втомі і стресу, а також дає можливість приймати більш обґрунтовані рішення за рахунок залучення при необхідності додаткових експертів.

Природно, що цей вид зв'язку буде розвиватися просто «шаленими» темпами - щорічно число користувачів відеотелефонії, згідно з дослідженнями компанії «Софтлайн», буде збільшуватися у 10-15 разів, причому, багато в чому за рахунок розвитку мобільних сервісів відеотелефонії. Так, до 2015 року прибуток від мобільних відеосервісів досягне 2 млрд дол. Цей прогноз стосується таких відеосервісів, як відеотелефонія, подібна до FaceTime в iPhone 4, передання відеоповідомлень, обмін відео, відео на вимогу, завантаження відео на вимогу тощо. Левова частка прибутків буде отримана від відеотелефонії, обміну відеоповідомленнями і відео на вимогу, у той час як на обмін відео припаде лише невелика частина цих коштів. Багато в чому такий попит, за словами фахівців компанії «Софтлайн», буде розвиватися завдяки новим технологіям, наприклад, розвитку 4G мереж.

Однак значна частина користувачів буде користуватися відеосервісами вдома. Так, буде розвиватися популярність послуги OTT (over-the-top - доступ до відеоконтенту популярних інтернет-хостингів на екрані ТБ).

- Зрештою, відеотелефонія може повністю витіснити звичайний голосовий зв'язок точно так само, як сьогодні мобільний зв'язок витісняє стаціонарний, - стверджують у компанії «Софтлайн».

У «Софтлайну» є рішення для будь-якого гаманця

Як відзначають у компанії «Софтлайн», для впровадження відеоконференцзв'язку керівнику (особі, що приймає рішення) організації необхідно визначити головну мету застосування: проведення нарад, підбір персоналу, оперативність при прийнятті рішень, здійснення контролю, дистанційне навчання, консультація лікарів, проведення судових засідань, допит свідків тощо. При цьому фахівці компанії «Софтлайн» можуть підібрати рішення для організацій з різними фінансовими можливостями.

- Це може бути, наприклад, програмне рішення, говорить президент компанії «Софтлайн» Антон Марреро - достатньо просто встановити одну з безкоштовних програм (Skype, відеопорт Online, NetMeeting, VC software, Ekiga, Earthlink beta, CU-SeeMe, Visitalk, Ivisit, HoneyQ, ICUII, ISPQ, VLVC, ooVoo, SightSpeedrvers, OpenH323 тощо). За словами фахівців компанії «Софтлайн», у цьому випадку користувачеві досить придбати лише web-камеру і головну гарнітуру.

Однак для великих компаній, яким потрібно проводити відеоконференції з великою кількістю учасників, а також їм потрібні гарантії того, що конфіденційна інформація не просочиться до конкурентів, слід звернути увагу на устаткування від одного зі світових лідерів. Наприклад, Tandberg Movi, Polycom PVX, Meeting point 4.0, відеопорт VCS, Tandberg See&Share тощо. Фахівці компанії «Софтлайн» кажуть, що платні рішення забезпечують більш широкі функціональні можливості при проведенні конференцій (наприклад, підтримується велика кількість учасників) і сумісність з апаратними рішеннями відеоконференцзв'язку різних виробників (завдяки використанню відкритих стандартів SIP та H.323).

Досвід компанії «Софтлайн» у системній інтеграції вражає. «Софтлайн» є партнером світових брендів: Microsoft, IBM, Cisco, Teradata, Oracle. За 15 років роботи, фахівці «Софтлайн» розробили та запровадили 40 сучасних програмних продуктів і спеціалізованих рішень. Компанія «Софтлайн» здійснила понад 1000 успішних проектів у сфері фінансів, телекомунікацій і зв'язку, енергетики, комунального господарства, державного управління, промисловості, транспорту. І протягом усіх 15 років роботи проекти компанії «Софтлайн» відзначалися високими нагородами з боку громадських організацій, держави, комерційних компаній, а також у ході різноманітних семінарів, форумів та виставок. У тому числі, і за рішення щодо відеотелефонії.

Так, у 2010-му році в ході авторитетного форуму Cisco Expo, кращим проектом «Відомчої системи відеотелефонії» компанія «Cisco» визнала рішення, інтегроване компанією «Софтлайн» для Головного управління державної служби України. Це перший у своєму роді проект відеотелефонії у вітчизняному секторі державного управління, який об'єднав усі територіальні підрозділи однієї організації в масштабах країни. Причому, завдяки технологіям компанії «Софтлайн» відеокомунікації тепер використовуються всіма співробітниками відомства, а не тільки лише керівництвом. Даний проект компанії «Софтлайн» став частиною двох етапів реалізації у Головному управлінні державної служби ідеології «електронного уряду»: «електронний державний службовець» та «електронне міністерство».

Основна мета проекту компанії «Софтлайн» полягає у забезпеченні сучасним захищеним телефонним зв'язком і можливості проведення віртуальних нарад за допомогою системи відео-та аудіоконференцій між співробітниками центрального апарату та регіональних відділень Головного управління державної служби України.

Держслужбовці відеотелефонію оцінили високо

У результаті запровадження компанією «Софтлайн» проекту в Головному управлінні державної служби і в 27 територіальних управліннях в експлуатацію введено інформаційну структуру, куди увійшли: відомча мережа IP-телефонії з виходом у телефонну мережу загального користування у кожному регіоні; система організації і проведення відеоконференцій для більш ніж 400 співробітників центрального апарату та територіальних органів з можливістю онлайн-трансляції щотижневих відеоселекторних нарад на порталі держоргану. Запуск системи відеотелефонії дозволив Головному управлінню державної служби України вивести на вищий рівень комунікації зі співробітниками регіональних управлінь, одночасно скоротивши часові та грошові витрати на відрядження та вирішення службових питань.

Нагороду отримували начальник Інформаційно-аналітичного управління Головного управління державної служби України Володимир Дунаєв, заступник директора Центру адаптації державної служби до стандартів Євросоюзу Микола Кучеров та директор Департаменту системної інтеграції компанії «Софтлайн» Денис Теребій.

Вручаючи нагороду компанії «Софтлайн», директор з інформаційних технологій компанії Cisco Ден Салліван підкреслив, що «технологічні зміни, які відбуваються зараз у сфері телекомунікацій, будуть основними факторами реформування та модернізації бізнес-процесів у світі.

Справа в тому, що сучасні тенденції ITC ринку показують, що саме за відеотелефонією - майбутнє. Ця послуга покликана суттєво розширити можливості звичайної голосового зв'язку. Так, як показують дослідження компанії «Софтлайн», використання телефонії, інтегрованої з відео, ось вже через 5 років стане звичайною практикою в усіх сферах життєдіяльності людини. Взяти, наприклад, телемедицину. Лікар, за допомогою IP телефонії може надати дистанційно консультації на дому не одному, а відразу групі хворих, що допоможе в боротьбі з епідеміями.

Нагорода знайшла героя двічі

Варто відзначити, що цю розробку компанії «Софтлайн» визнали кращою двічі. Так, проект побудови системи IP телефонії у Головному управлінні державної служби України, реалізований компанією «Софтлайн» був визнаний кращим в ході 4-ї міжнародної конференції з корпоративних систем зв'язку. Отримуючи нагороду, директор Департаменту системної інтеграції компанії «Софтлайн» Денис Теребій зазначив:

- Проект, реалізований нами, компанією «Софтлайн», унікальний для держсектору. Можна тільки захопитися рішучістю замовника, який взявся за реалізацію настільки цікавого і складного проекту і доручив його компанії «Софтлайн». Ми можемо спостерігати на багатьох рішеннях, що відеотелефонія є стандартом для всіх співробітників організації. Це не просто надбудова для проведення нарад, а інструмент повсякденної діяльності.

У свою чергу, коментує результати проекту, реалізованого компанією «Софтлайн» і Володимир Дунаєв, начальник Інформаційно-аналітичного управління Головного управління державної служби України:

- Я хочу подякувати за таку високу оцінку результату проекту, виконаного компанією «Софтлайн». Починаючи цей проект спільно з компанією «Софтлайн», ми ставили глобальні цілі і в основі лежала не фінансова складова. Ми ставили завдання підвищення ефективності корпоративної взаємодії між нашими територіальними управліннями та центральним апаратом, оскільки ми ведемо величезну кількість спільних проектів за участю наших регіонів. І хочу зазначити, що взаємодія зросла просто на порядок! Особливо в умовах обмеження бюджету на міжміські переговори, обмеження бюджету на відрядження. За допомогою IP телефонії, впровадженої компанією «Софтлайн», ми вирішили обидва ці питання.