Представники бізнес об'єднань дали і свою оцінку роботі уряду після Звіту уряду про хід та результати виконання програми діяльності Кабміну у 2016 р. в частині формування та реалізації податкової та митної політики. "Оновлений склад Міністерства фінансів України у 2016 р. Заслуговує високих оцінок, – йдеться у листі на ім'я президента П.Порошенко, прем'єр-міністра В.Гройсмана та голови ВР А.Парубія. –Найголовніше те, що вперше в Україні уряд через Міністерство фінансів забезпечив відкритість та прозорість процесу розробки та обговорення необхідних законодавчих змін для впровадження податкової реформи, з врахуванням законних інтересів не лише фіскальних органів, але й платників податків".
"Раніше Мінфін був або цілковито на боці ДФС, керуючись лише забезпеченням фіскальної достатності та збалансованості доходів бюджету, або залишав представників ДФС у якості посередника між собою і бізнесом", – вважають підписанти листа. –Нарешті в країні відбуваються зміни – впровадження реформи у сфері податкової та митної політики розпочалось відкрито та прозоро. У листі йдеться, зокрема, про те, що засідання у 2016 р. проходили під головуванням посадових осіб Мінфіну, які виступали у ролі модераторів – давали змогу висловити та обґрунтувати свою позицію як представникам ДФС так і представникам бізнесу та експертам. За таких умов платники податків нарешті отримали реальну, а не номінальну можливість брати участь у формуванні державної податкової політики, впливати на напрямки її розвитку, доносити свою позицію до членів уряду і добиватися її врахування при прийнятті ними остаточних рішень.
Результатом плідної співпраці влади, бізнесу та громадянського суспільства став прийнятий наприкінці року Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні (реєстр. №5368 від 07.11.2016 р.) – він отримав найширшу підтримку об'єднань бізнесу та громадських організацій, як такий, що реально сприяє покращенню бізнес-клімату і розвитку економіки, та що містить цілий ряд прогресивних і вкрай необхідних норм.
– Наразі ми повинні не зупинятись, маємо продовжувати діалог та рухатись до сталого розвитку економіки, робити правила гри стабільними та зрозумілими для всіх, зокрема для інвесторів, – говорить учасник Коаліції "За детінізацію економіки", голова Асоціації українських виробників Олександр Громико.
Серед підписантів листа: Асоціація "Міжнародна бізнес-асоціація", Асоціація "Українські імпортери побутової електроніки", Асоціація суднобудівників "Укрсудпром", Асоціація соціально-економічного розвитку галузей транспорту, зв'язку та інформатизації "Трансінфоком", Асоціація виробників молока, Асоціація ділового туризму України, Аптечна професійна асоціація України, Всеукраїнське громадське об'єднання підприємців "Нова Формація", Всеукраїнський бухгалтерський клуб, Громадська спілка "Всеукраїнська Аграрна Рада" тощо.
Повний текст листа та перелік підписантів знаходиться тут.