UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заборона НБУ на резерви під кредитні ризики у валюті — "порохова бочка" для банків

Заборона НБУ формувати резерви під кредитні ризики у валюті залишається однією з найсерйозніших загроз для стабільності банківської системи...

Заборона НБУ формувати резерви під кредитні ризики у валюті залишається однією з найсерйозніших загроз для стабільності банківської системи. Про це заявили банкіри під час круглого столу, організованого «Дзеркалом тижня».

«І досі велика проблема — це постанови №107—109. Зараз уже стало очевидно і НБУ, що банки під таким регулюванням дедалі більше влазять у валютні ризики і вже зараз зазнають збитків у зв’язку зі зростанням короткої позиції. Його терміново потрібно змінювати, робити м’якішим або відмовлятися зовсім», — переконаний голова правління Укрсіббанку Сергій Наумов.

Аналогічної думки дотримується і голова правління «Дочірнього банку Ощадбанку Росії» Ігор Юшко, який ще півроку тому заявляв про те, що «нова методика розрахунку валютної позиції — це бомба сповільненої дії, яка підірве банківську систему зсередини».

«Ми з вами, банкіри, це чудово розуміємо. Я для себе прикидав: якщо усі банки приведуть валютну позицію у відповідність із методикою, то 15% руху курсу означатиме майже мільярд доларів втрат для банківської системи за рахунок курсових різниць. На капіталах, на дооцінці резервів, які слід буде доформувати», — заявив Юшко під час круглого столу.

«Сьогодні усі тягнуться хоч три копійки покласти в капітал, аби якось відновити свою адекватність, і при цьому ми сидимо на пороховій діжці. Та кому до цього є діло? А новий вибух обов’язково станеться. Питання тільки, коли — цієї осені, навесні чи восени наступного року?», — підсумував він.

Докладніше читайте в статті Юрія Сколотяного і Олександра Дубинського «Банківська система через рік після початку кризи: втрати і досягнення, загрози і перспективи» у свіжому номері «ДТ».