Представлений урядом проект закону про державні закупівлі носить декларативний характер і не вирішує головних проблем, переконані експерти у сфері держзакупівель.
Так, за словами експерта Асоціації міст України і громад Юрія Ганущака, законопроект лише «має на меті збити соціально-політичну напруженість, пов’язану з корумпованістю закупівель».
З ним згоден і Владислав Зубар, редактор журналу «Редуціон». «Ці зміни істотно не вплинуть на сферу держзакупівель, окрім виведення державних підприємств з-під режиму дії закону», - заявив він у коментарі «ДТ».
На думку голови правління Спілки обласних тендерних палат Яни Щигурової, законопроект позитивно не вплине на відкритість і прозорість закупівель. Він лише «дасть змогу виловити більше рибки в каламутній воді», «в тінь піде ще більший пласт закупівель, попередження корупції здійснюватиметься на мінімальних сумах», а «фальсифікація і монополізація торгів будуть іще більшими».
Згідно з урядовим законопроектом про держзакупівлі, комунальні і державні підприємства зможуть брати участь у тендерах завдяки зміні норми про пов’язаних осіб, замість Антимонопольного комітету спеціально уповноваженим органом влади у питаннях держзакупівель стане Міністерство економіки. Водночас право робити висновки з питань держзакупівель залишається за Тендерною палатою.
Детальніше про це читайте у статті Андрія Марусова «Тендерні піжмурки Кабінету міністрів» у свіжому номері «ДТ».