UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна на 46-му місці у світі за конкурентоспроможністю

Саме таку позицію вітчизняна економіка отримала у World Competitiveness Yearbook-2007 — щорічному рейтингу всесвітньо визнаних експертів швейцарського Міжнародного інституту розвитку менеджменту (IMD), до якого увійшли 55 країн...

Саме таку позицію вітчизняна економіка отримала у World Competitiveness Yearbook-2007 — щорічному рейтингу всесвітньо визнаних експертів швейцарського Міжнародного інституту розвитку менеджменту (IMD), до якого увійшли 55 країн. Упорядники рейтингу оцінюють економічні показники країни, ефективність влади і бізнесу, а також інфраструктуру, включаючи освіту, технології, медичне та соціальне обслуговування. Усього до розрахунку беруть 323 чинники.

Україна, котра вперше потрапила до рейтингу, випередила в ньому такі країни, як Мексика, Туреччина, Бразилія, ПАР, Аргентина, Польща та Хорватія. З держав на території колишнього СРСР найвище місце — 22-ге — посідає Естонія, а Росія, піднявшись на три позиції, посідає 43-тє місце. Лідерство в рейтингу 14 років поспіль незмінно зберігають США.

Друге місце в рейтингу дісталося Сінгапуру (торік він замикав трійку лідерів). До першої п’ятірки також увійшли Гонконг, Люксембург (піднявшись на четверте місце з дев’ятого) і Данія.

Країною з найменш сприятливими умовами для ведення бізнесу в IMD вважають Венесуелу, де влада останнім часом активно займалася націоналізацією цілого ряду підприємств.

За даними IMD, великі країни, що розвиваються, такі як Китай і Індія, у плані конкурентоспроможності скорочують відставання від США більш як на 2,5% на рік (Китай піднявся на дві позиції, на 15-те місце, а Індія залишилася на 27-му).

Конкурентоспроможність російської економіки за останні десять років щороку зростала майже на 5% порівняно з показниками США, однак серйозний внесок у рейтинг Росії і великих країн Азії роблять великі золотовалютні резерви.

На думку представників IMD, загальна тенденція (йдеться, зокрема, про купівлю російськими, індійськими та іншими компаніями активів за кордоном) може призвести до посилення протекціонізму в Європі та США.

«У 2007 році та в подальшому економічні відносини будуть безпрецедентно напруженими, бо економіки, що розвиваються, стають серйозною силою і кидають виклик сформованому порядку конкурентоспроможності», — вважають у IMD.