UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світовий банк: Система держзакупівель в Україні стала символом відсутності прозорості

Система державних закупівель в Україні стала символом відсутності прозорості. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявив директор Світового банку по Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер.

Система державних закупівель в Україні стала символом відсутності прозорості. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявив директор Світового банку по Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер.

«Система держзакупівель стала симво­лом відсутності прозорості. І якщо уряд публічно заявляє, що він за прозорість, європейську інтеграцію, проти корупції, то реформування держзакупівель було б найкращим підтвердженням цих заяв», - наголосив експерт.

Він нагадав, що Світовий банк регулярно порушував питання про приведення української системи держзакупівель у відповідність із міжнародними стандартами.

«Сьогодні ми підійшли до того моменту, коли самій Україні необхідно зробити крок вперед у сфері держзакупівель. Не тому, що Світовий банк та інші міжнародні фінансові інститути й донори цього хочуть. А тому, що держава втрачає чимало бюджетних ресурсів», - підкреслив Мартін Райзер.

Проте він відзначив, що провести оцінку втрат державного бюджету України через проблеми в системі держзакупівель непросто.

«За даними українських джерел, йшлося про значні суми, які необхідно було платити Тендерній палаті за послуги, які зазвичай надаються безплатно», - сказав Райзер.

Крім того, за його словами, торік обсяг контрактів у системі держзакупівель України становив, відповідно до статистичних даних, близько 120 млрд. гривень, а це більше 20% ВВП країни.

«Така величезна сума пояснюється тим, що всі державні підприємства також підпадали під режим закону про держзакупівлі. Ми також знаємо, що втрати через неконкурентні закупівлі цілком можуть сягати 20% від вартості закупівлі», - відзначив експерт.

Докладніше читайте в інтерв’ю Андрія Марусова з Мартіном Райзером і старшим фахівцем Світового банку з питань закупівель (регіон Європи і Центральної Азії) Ганною Велогурською у свіжому номері «ДТ».