UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шлапак: В Україні необхідно підняти пенсійний вік

Щоб збалансувати пенсійний Фонд, доведеться підняти пенсійний вік як для чоловіків, так і для жіно...

Щоб збалансувати пенсійний Фонд, доведеться підняти пенсійний вік як для чоловіків, так і для жінок, оскільки інших способів забезпечити баланс пенсійного фонду не існує, заявив в інтерв’ю для «Дзеркала тижня» заступник голови Секретаріату президента Олександр Шлапак.

Шлапак пояснив, що вперше починаючи з 2001-го року, дотація Пенсійного фонду з державного бюджету в 2009 році склала 13 млрд. грн, при цьому довелося списати 6 млрд. грн. заборгованості Пенсійного фонду за результатами 2008 року.

«Вже тоді це мало насторожити: Пенсійний фонд не балансується! Але не насторожило. Отримали відповідь: крім 13 млрд. грн., які були заплановані в бюджеті-2009, в Пенсійний фонд довелося влити ще біля 15 млрд. грн., які знов-таки (законом про бюджет-2010) доведеться списати. Тобто загальний дефіцит Пенсійного фонду сягне 28 млрд. грн», — зазначив він.

Крім того, Шлапак нагадав, що ще 14 млрд. грн. знадобиться на виконання закону про зростання соцстандартів. «Таким чином, нам треба балансувати не 28 млрд., а 42. Все одно треба балансувати. І якщо парламент не повернеться до проблеми Пенсійного фонду обличчям, то потрібні будуть надзвичайні заходи», — попередив він.

Йти на підняття пенсійного віку доведеться, переконаний Шлапак. «Давайте, як пропонував Пинзеник, піднімати пенсійний вік на три місяці за рік. Можливо, в когось є інші пропозиції, як це зробити? Давайте обговоримо. Але ховати голову в пісок далі не можна. Все це потребуватиме дуже серйозної розмови в українському парламенті», — зазначив він.

Окрім того, голова Секретаріату президента зауважив, що необхідно вирішити проблему з пільговиками. «Коли в державі нараховується 19 млн. пільговиків, тобто кожен другий працюючий, причому половина з них по забезпеченню пільгами прирівняна до ветеранів війни, ситуація стає неконтрольованою. Коли ми повинні на всілякі пільги закладати в бюджет понад 100 млрд. грн., а закладаємо три копійки, це мусить закінчитися жорсткими конфліктами», — підкреслив Шлапак.

Докладніше читайте в інтерв’ю Наталії Яценко і Юрія Сколотяного з Олександром Шлапаком у свіжому номері «ДТ».