Криза стала вагомою причиною необхідності введення скоординованого підходу до ключових основ економічної політики в усій Європі. Про це заявили директор Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Марек Бєлка й економіст департаменту Сробона Мітра у статті для «Дзеркала тижня».
«Криза є не лише потужним сигналом для країн з молодими ринковими економічними системами про необхідність повернення до тверезої економічної політики. Вона є нагальною вимогою до запровадження скоординованого підходу до ключових засад політики в усій Європі, включно зі створенням необхідної системи фінансової стабільності, що однаково захищала б як економічно розвинені країни, так і країни з молодими ринковими економіками», — вважають представники МВФ.
Експерти відзначають, що уряди повинні дуже зважено підходити до застосування фіскальних стимулів. Багатьом з них доведеться стримувати дефіцити, щоб поновилася довіра до стабільності їх політики в цілому. Проведення структурних реформ, спрямованих на поліпшення гнучкості ринків праці і бізнес-середовища, стане умовою для стримання рецесії і сприятиме швидшому відновленню економіки, вважають представники МВФ.
«З огляду на міцні взаємозв’язки та взаємопов’язані реакції між молодими ринковими економіками та зоною євро заповнення координаційних прогалин в усіх цих сферах допоможе уникнути небажаної волатильності на валютних і фінансових ринках», — переконані експерти.
Докладніше читайте у статті Марека Бєлки і Сробона Мітра «В одному човні під час шторму» у свіжому номері «ДТ».