UA / RU
Підтримати ZN.ua

Молоко, цукор і брухт на вагах СОТ

Минулого четверга Верховна Рада прийняла низку законопроектів із числа потрібних для гармонізації українського законодавства з нормами Світової організації торгівлі...

Минулого четверга Верховна Рада прийняла низку законопроектів із числа потрібних для гармонізації українського законодавства з нормами Світової організації торгівлі.

У першому читанні 276 голосами «за» прийнято законопроект №2082 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реєстрації транспортних засобів)». Ним пропонується запровадити податок із власників транспортних засобів при першій реєстрації й при проходженні чергового техогляду відповідно до віку транспортного засобу.

У другому читанні 365 голосами прийнято зміни до Закону України «Про експортне мито на відходи і брухт чорних металів» (законопроект №2401-1). Передбачається поетапне зниження експортного мита протягом шести років після вступу до СОТ з 30 до 10 євро за тонну.

Крім цього, 383 голосами прийнято в цілому зміни до Закону «Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру» (законопроект №2394-1). Ними скасовуються квота В, яка передбачає поставки цукру за міжнародними договорами, і квота С, що визначає його експорт. Скасовано також положення про обов’язкове вивезення цукру, виробленого з імпортованої сировини. Нагадаємо, що проти скасування квот виступала національна асоціація цукровиробників «Укрцукор».

Законопроектом №2395-1 «Про встановлення тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини», прийнятим у цілому 386 голосами, запроваджено щорічну тарифну квоту на пільгове ввезення цукру-сирцю з тростини в обсязі 260 тис. тонн зі ставкою мита 2%.

В цілому законопроект №2391 «Про внесення змін до Закону «Про державну підтримку сільського господарства України» схвалили 386 депутатів. Тим самим скасовуються положення про застосування мінімальних і максимальних імпортних цін і встановлення квот на імпорт або експорт.

Нарешті, 390 голосами прийнято в цілому законопроект №2392-1 «Про внесення змін до Закону «Про молоко і молочні продукти». Зміни торкнуться скасування експортних субсидій на молоко й молочну продукцію і квотування обсягів виробництва й продажу молока. Із чинного закону про молоко також вилучено положення щодо ціноутворення в «молочній» сфері.

До розгляду законопроектів із «пулу СОТ» депутати повернуться в середу, 6 грудня.