UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лише за рік українські майнери продали біткоїнів на 400 млн дол.

Україна 2020 року посіла десяте місце в списку країн, які отримали найбільший прибуток від продажу біткоїнів

Автор: В’ячеслав Черкашин

Спонукувана прикладами Китаю, США, Канади та інших держав, що посилили нормативні правила та податковий тиск на доходи від майнінгу криптовалют, влада Казахстану також оголосила про запровадження з 1 січня 2022 року нового податку на цифровий майнінг. Податок пропонують обчислювати в розмірі 1 тенге (0,064 грн) за 1 кВт∙год. електроенергії, спожитої в процесі видобутку. Підстави, як завжди, високоморальні — вивести галузь, яка ще не встигла звестися на ноги, з «тіні» та обмежити «безконтрольне споживання електроенергії» майнінговими фермами. Для цієї благої справи навіть створять окремого регулятора — «уповноважений орган у сфері забезпечення інформаційної безпеки». Представники ринку вже поспішили заявити про можливу «загибель» галузі, якщо ситуація не зміниться на краще.

Водночас Україна 2020 року посіла десяте місце в списку країн (рейтинг Chainanalysis — один із провідних у світі проєктів, який аналізує дані блокчейну), що отримали найбільший прибуток від продажу біткоїнів. Йдеться про прибуток у розмірі 400 млн дол. США, або близько 12 млрд грн.

А ще вперше було підготовлено Глобальний індекс прийняття криптовалют (The 2020 Global Crypto Adoption Index), згідно з яким Україна — перша у світі з 154 держав за загальною криптовалютною активністю, включно з кількістю і обсягами трансакцій, приведених до паритету купівельної спроможності на душу населення.

скриншот

У комплексі з іще одним фактором, а саме — в Україні та Казахстані найдешевша електроенергія в Європі (згідно з Рейтингом країн Європи за доступністю електроенергії-2020), у нашої країни з'являється реальне вікно можливостей у частині закріплення лідерства в списку світового хешрейту, у тому числі й за рахунок залучення майнерів із тих самих Китаю та Казахстану.

Однак для цього українській владі необхідно провести величезну роботу над помилками. Україні бажано найближчим часом:

Завдання досить великі та непрості, але на кону створення й підтримка дуже перспективної точки економічного зростання, здатної згенерувати сотні мільйонів доларів інвестицій у країну, створивши гідне поле діяльності для інвестнянь президента України, а також підтримати появу тисяч нових добре оплачуваних робочих місць.

А поки що місяць тому Сальвадор став першою країною у світі, яка повністю легалізувала біткоїн, зробивши його офіційним засобом як сплати податків до бюджету, так і купівлі боргових паперів уряду.

Усі статті В'ячеслава Черкашина читайте тут.