UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інвестиціями в українську економіку займуться Агентство і прокуратура

При Міністерстві економіки України, можливо, буде створено Агентство з інвестицій, яке займатиметься «прозорими, нормативними питаннями іноземних інвестицій», а також процедурою входження інвестицій на ринок...

При Міністерстві економіки України, можливо, буде створено Агентство з інвестицій, яке займатиметься «прозорими, нормативними питаннями іноземних інвестицій», а також процедурою входження інвестицій на ринок. Про це після засідання Ради національної безпеки та оборони України, присвяченого цій проблемі, заявив секретар РНБО Петро Порошенко. А вже наступного дня Генеральний прокурор України Святослав Піскун підписав наказ про створення в Генпрокуратурі управління нагляду за дотриманням законів при здійсненні інвестиційної діяльності, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами Порошенка, процедуру входження іноземних інвестицій на ринок України буде розроблено «за надзвичайно короткий термін». Сьогодні ця процедура «досить тривала, непрозора й дорога», вважає голова РНБО. За його інформацією, тільки на виділення земельної ділянки «потрібно 134 дні узгоджень», на отримання дозволу з пожежної безпеки — місяць, на дозвіл про початок будівництва — ще 68 днів, а також ще більше 10 процедур, які затягують і ускладнюють процес.

«Держава має зробити кілька конкретних кроків для підвищення довіри й притоку інвестицій», — сказав П.Порошенко, відзначаючи наявність низки галузей, де без прямого залучення інвестицій «держава просто не витримає».

«Не виключено, що вона (процедура. — Ред.) розроблятиметься одночасно зі створенням інституціональної структури — українського агентства з інвестицій, яке у складі Міністерства економіки безпосередньо займатиметься процедурою нормативних питань іноземних інвестицій», — заявив секретар РНБО. За його словами, агентство з інвестицій формуватиме міністр економіки. При цьому питання регулюватиметься рішенням РНБО.

П.Порошенко також наголосив, що необхідно думати над тим, як зробити інвестиційний клімат в Україні привабливішим, ніж у сусідніх країнах. Для цього, за його словами, Президент і дав доручення розробити відповідну процедуру.

«Це житлово-комунальна сфера, де зношеність основних фондів становить 95%», — сказав він, підкресливши, що коли до цієї сфери не прийдуть інвестиції, це стане «питанням національної безпеки». Це саме стосується надрокористування, шахт, сфери енергетики. РНБО, за словами його секретаря, також підтримало ідею істотного спрощення виділення земельних ділянок для інвесторів.

П.Порошенко також повідомив, що в Генеральній прокуратурі буде створене спеціальне управління із захисту інвестицій. Як повідомила прес-служба Генпрокуратури, до складу нового управління ввійдуть відділ нагляду за дотриманням законів при здійсненні внутрішньодержавного інвестування та відділ нагляду за дотриманням законів при здійсненні іноземного інвестування.