Україні важливо відстежувати рух потоків міжнародних фінансів з розвиненого світу до інших регіонів, а також враховувати зростання прибутковості на ринках цінних паперів і нерухомості, оскільки ці чинники можуть спровокувати потік спекулятивного капіталу до України, який почне формувати не підкріплені об'єктивними передумовами фінансові бульбашки.
Про це в коментарі «Дзеркалу тижня» заявив директор Інституту економіки і прогнозування Національної академії наук України Валерій Геєць.
«Багато ознак фінансової піраміди уже проявляються, наприклад, у Китаї. В Україні найбільш уразливою сферою для спекулятивних атак є ринок нерухомості», — пояснив учений.
Геєць переконаний, що спроба побудувати власну грошово-кредитну, фіскальну, валютну, економічну політику без урахування міжнародних чинників — абсолютно тупикова.
«Як приплив, так і відплив капіталу потребує продуманих і зважених підходів регулювання, і навіть такі країни, як США, котрі в минулі роки сповідували в цій сфері максимально ліберальну політику, зараз усерйоз замислюються про необхідність перегляду ключових принципів у цій сфері», — відзначив він.
Геєць підкреслив, що необхідно спробувати врахувати, яку частину інфляції, окрім згенерованої внутрішніми чинниками, буде імпортовано до України, як вона проявиться і які наслідки матиме для грошово-кредитної, фінансової та економічної сфер.
«Якщо у нас не буде адекватної відповіді на всі ці виклики, то ми дуже швидко отримаємо чергову непродуктивну експансію і вкотре неминуче наступимо на граблі, які щойно боляче вдарили нас», — застеріг він.
Докладніше читайте в статті Наталії Яценко та Юрія Сколотяного «Які реформи потрібні Україні» у свіжому номері «ДТ».