UA / RU
Підтримати ZN.ua

Філіпп Ле Уору: Демографічна ситуація в Україні викликає стурбованість

Україна потребує серйозної модернізації системи охорони здоров'я і посилення пропаганди здорового способу життя у зв'язку з демографічною ситуацією, котра склалася у державі...

Україна потребує серйозної модернізації системи охорони здоров'я і посилення пропаганди здорового способу життя у зв'язку з демографічною ситуацією, котра склалася у державі. Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» заявив новий віце-президент Світового банку по регіону Європи та Середньої Азії Філіпп Ле Уору.

Він підкреслив, що Світовий банк стурбований демографічною ситуацією в Україні, яку представники ВБ пов'язують, перш за все, з низькою тривалість життя дорослого чоловічого населення.

«Основна проблема полягає в тому, що українці, особливо українські чоловіки, вмирають надто молодими. Середня очікувана тривалість життя чоловіка при народженні становить в Україні всього 59 років; смертність дорослого чоловічого населення порівнянна з показниками смертності в найбідніших країнах світу. Це призводить до величезних соціальних і економічних витрат», — констатував він.

За словами Філіппа Ле Уору, щоб виправити ситуацію, перш за все, необхідно модернізувати систему охорони здоров'я. Зокрема, слід змінити стимули, щоб зацікавити медперсонал в досягненні більш високих результатів у своїй галузі.

«Ресурсів достатньо, але використовуються вони неефективно: надто багато коштів витрачається на підтримку існуючої інфраструктури та надто мало — на обладнання, професійну підготовку медичного персоналу, профілактику», — вважає експерт.

Крім того, на думку представника ВБ, українцям слід було б вести здоровіший спосіб життя. Так, він нагадав, що зловживання алкоголем і тютюном, а також дорожньо-транспортні події — головні причини високого відсотка смертності серед українських чоловіків.

«Проте ці причини навряд чи можна назвати невикорінними. Так, деякі з них пов’язані зі стресом, і я боюся, що нинішня економічна криза не сприятиме їхньому усуненню; але деякі з цих проблем можна було б розв’язати з допомогою більш високих акцизних зборів, запровадження обмеження швидкості на українських дорогах і обов’язкового використання пасків безпеки», — вважає Філіпп Ле Уору.

«Необхідні також і просвітництво, пропаганда здорового способу життя. Над цим ми працюємо разом із дуже багатьма українськими партнерами, вважаючи, що до цієї проблематики особливо чутлива молодь», — підкреслив він.

Докладніше читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Філіппом Ле Уору у свіжому номері «ДТ».