Український бізнес може зіткнутися з негативними для нього наслідками після впровадження зони вільної торгівлі між Європейським Союзом та Україною. Тому вже сьогодні бізнесмени мають об’єднатися для відстоювання власних інтересів та аналізу можливих втрат від таких змін.
Так вважають директор Інституту порівняльного аналізу Інна Новак та заступник директора з міжнародних питань Міжнародного центру перспективних досліджень Ольга Шумило.
«Об’єднання для досягнення власних цілей у групу сильних впливових бізнесменів створить платформу для обговорення всіх інтересів і вироблення спільної позиції. Всі учасники групи будуть рівними, всі позиції будуть вислухані та інтереси враховані, — зазначають Новак та Шумило. — Це означатиме прозорий процес підготовки до переговорів, коли жодна з зацікавлених сторін не отримає більше в обхід інших».
За словами експертів, без аналізу наслідків та проведення консультацій, країна може залишитись з угодою (ідеться про нову угоду між ЄС та Україною, ключовим моментом якої стане зона вільної торгівлі), яка матиме мінімальні позитивні наслідки для економіки, бізнесу та населення. «Як результат, Україна отримає угоду з неочевидними наслідками, ціна реалізації якої ляже на плечі національного бізнесу», — наголошують вони.
Економічними галузями, що постраждають від впровадження зони вільної торгівлі, на думку Новак та Шумило, є харчова, легка, хімічна промисловість, автомобілебудування, а також банківська та страхова діяльність. Разом із тим, українські металурги, а також виробники залізної руди і трейдери металобрухту представляють групу, що найбільш позитивно ставиться до інтеграції України до європейських і світових ринків.
Детальніше читайте у статті Інни Новак та Ольги Шумило «Зона вільної торгівлі: крок назустріч ЄС?» у свіжому номері «ДТ».