UA / RU
Підтримати ZN.ua

Данилишин: Монополізація керування золотовалютними резервами з боку НБУ може бути непродуктивною

Монопольне управління золотовалютними резервами України з боку НБУ навряд чи є продуктивним, заявив у статті для «Дзеркала тижня» міністр економіки України Богдан Данилишин...

Монопольне управління золотовалютними резервами України з боку НБУ навряд чи є продуктивним, заявив у статті для «Дзеркала тижня» міністр економіки України Богдан Данилишин. На його думку, Нацбанк надмірно мінімізує ризики, пов’язані з використанням цих резервів.

«Монополізація розпорядження резервами, які є загальнонаціональним активом, з боку Національного банку навряд чи продуктивна. Бажання НБУ мінімізувати ризик, вкладаючи кошти в казначейські облігації США, є зрозумілим, але в підсумку виходить, що зароблені українським народом ресурси спрямовуються на фінансування економіки чужої країни», — зазначив міністр.

На думку Данилишина, не виключеним є існування можливості ефективнішого використання золотовалютних резервів поки залишається відкритою.

«Питання ефективності розпорядження резервами країни та пошуку привабливіших активів залишається відкритим», — зазначив міністр.

При тому він переконаний, що розширення впливу уряду на способи використання золотовалютних резервів не становить істотної небезпеки.

«Значні ризики за нинішніх умов вбачаються у можливому розширенні впливу уряду на процес управління золотовалютними резервами країни та витрачання їх на потреби поточного фінансування бюджетних видатків. Однак такий ризик є надуманим», — заявив міністр економіки.

На думку Данилишина, жоден уряд не піде на будь-які ризиковані операції із золотовалютними резервами.

«Золотовалютні резерви країни є дуже важливим показником для формування міжнародних рейтингів країни. Останні ж, у свою чергу, диктують вартість зовнішніх запозичень, доступних для уряду. Відтак, ризиковані маніпуляції з резервами де-факто означатимуть фінансове самогубство уряду, отже, фактично, виключені», — заявив він.

Детальніше читайте в статті Богдана Данилишина «Уряд і Національний банк: у пошуках спільної стратегії» у свіжому номері «ДТ».