UA / RU
Підтримати ZN.ua

Банкір: Україна так і не усвідомила збитковість банківської гігантоманії

У той час як збитковість банківської гігантоманії визнав весь світ, в Україні продовжують примушувати банки нарощувати капітали, констатує голова правління АБ «Старокиївський банк» Юрій Яременко.

У той час як збитковість банківської гігантоманії визнав весь світ, в Україні продовжують примушувати банки нарощувати капітали, констатує голова правління АБ «Старокиївський банк» Юрій Яременко.

«У нас модно з приводу і без стверджувати про необхідність концентрації банківського капіталу і необхідність абсолютного збільшення статутних капіталів банків. Але при цьому чомусь нікого всерйоз не турбує питання про якість цього капіталу», — відзначив Яременко в інтерв'ю «Дзеркалу тижня».

При цьому він нагадав, що проблемних банківських установ виявилося набагато більше саме серед так званих гігантів.

«Навіщо нові каліки-гіганти країні? Навіщо вони тому малому та середньому бізнесу, про який багато років перед кожними виборами усі обіцяють подбати? Держпідтримка має йти людям, які ще хочуть і можуть самі себе забезпечити. Які хочуть займатися малим бізнесом, ремісництвом, виробництвом», — переконаний банкір.

На його думку, саме гігантоманія — одна з головних хвороб українського політикуму і влади.

«У нас у фокусі підтримки влади — тільки так звані флагмани індустрії, котрі насправді є неефективними і виявляються в умовах кризи вкрай нестійкими і не здатними забезпечити нормальний розвиток країни», — переконаний Яременко.

В той же час у розвинених країнах саме малий і середній бізнес проводить до 50—70% ВВП, забезпечуючи існування середнього класу і стійкість політичної і економічної систем, констатує банкір.

«Ви поцікавтеся, скільки запчастин і комплектуючих для компанії Toyota в Японії або FIAT в Італії виробляють малі та середні підрядники. До речі, й більшу частину хваленого італійського взуття та одягу шиють у невеличких або середніх майстернях», — відзначив він.

Докладніше читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Юрієм Яременком «Мутація влади і бізнесу» у свіжому номері «ДТ».