Зменшення бізнес-кредитів у банківській системі України призупинилося, а обсяг роздрібних кредитів навіть зріс завдяки державній програмі "єОселя", так і за рахунок власних кредитних програм банків, заявили в Національному банку України.
В НБУ зазначили, що на разі про сталий тренд говорити зарано, але очікування економічних агентів та споживчі настрої населення поліпшуються.
Зокрема в ІІ кварталі обсяги чистого роздрібного гривневого кредитного портфеля вперше зросли від початку повномасштабного вторгнення – на 4,5% – передусім унаслідок відновлення карткового кредитування.
Чистий гривневий корпоративний кредитний портфель протягом перших двох місяців ІІ кварталу ще скорочувався, проте в червні дещо зріс – вперше за останніх 12 місяців.
Фінрегулятор зазначає, що обсяги гривневих коштів фізичних осіб за ІІ квартал зросли на 7,5%. Водночас обсяги гривневих корпоративних вкладів зросли на 12,9% за квартал, хоча темпи зростання сповільнювалися протягом кварталу. Кошти у валюті зростали повільніше – на 6,8%.
Вартість 12-місячних депозитів фізичних осіб зросла в середньому на 1,3 відсоткового пункта до 15,2% річних завдяки можливості для банків вкладати кошти у тримісячні депозитні сертифікати НБУ під ставку на рівні облікової. Це стимулювало банки і надалі підвищувати ставки за строковими депозитами.
Паралельно дещо знизились ставки за кредитами фізичних осіб – до 28,5% річних, а за кредитами бізнесу – коливалися на рівні близько 20% річних.
«Банки пожвавлюють кредитування, а це є важливим свідченням відновлення економіки», – заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.
Зокрема в НБУ запевняють, що заплановане на кінець року пом’якшення монетарної політики спричинить зниження ринкових відсоткових ставок.