UA / RU
Підтримати ZN.ua

В «Укренерго» спрогнозували, коли вдасться покращити ситуацію зі світлом у Харкові

Наразі в Україні споживають менше електроенергії.

Після масованої ракетної і дронової атаки Росії по Україні 22 березня найгірша ситуація з електропостачанням залишається бути у Харкові. Там ворог знищив майже всі об’єкти магістрального рівня, які живили місто.

Голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький в етері «УП.Підсумки» спрогнозував, що покращити ситуацію в обласному центрі може вийти «наприкінці цього або на початку наступного тижня».

Читайте також: Харків достроково завершує опалювальний сезон

«Стане електромережі у Харкові не впливає на інші міста. Наразі в країні менше споживають електроенергії, що дає можливість краще впоратися з навантаженням у пікові години.

Ми повністю використовуємо можливості по імпорту електроенергії з Європи, адже в 2022 році «Укренерго» з'єднало нашу енергосистему з європейською і тепер Україна має такий «великий повербанк» на західному нашому кордоні, який дозволяє користуватися додатковою енергетичною підтримкою від ЄС», ‒ зазначив він.

За словами Кудрицького, у 80% мешканців Харкова вже є світло.

Читайте також: Укрзалізниця надіслала спецпотяг для швидкого приготування їжі в Харків

Нагадаємо, голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що 22 березня росіяни здійснили наймасштабніший за час повномасштабного вторгнення обстріл енергетичної системи України. Характерними рисами удару було застосування комбінованих засобів ураження: і крилатих, і балістичних ракет, а також безпілотників. Найбільше постраждав Харків.

За інформацією очільника Харкова Ігоря Терехова, у місті знищені трансформаторні підстанції та ТЕЦ, тому поки обласний центр неможливо заживити електроенергією на всі 100%.

Також у Харкові запускають метро, але графіки відключення світла продовжують діяти.

Читайте також: Експерт пояснив, чому Росія перенесла удари по українській енергосистемі на весну і літо

Харків. Прильоти, вибухи, втрати, біль, чутки про ворожий наступ і тривожні сумніви президента… Тут зараз живуть дві категорії людей: патріоти, які не покидали місто навіть у найстрашніші часи, і люди, яким просто більше нікуди бігти, бо в них немає грошей.

Але у перші весняні вихідні в центральному саду Шевченка людно ‒ зайняті всі лавочки на сонячному боці головної алеї та місця у кафе. Виє сирена, але на ці звуки в Харкові давно не зважають: ракети з Бєлгорода летять менш як хвилину…

Про те, чим дихає рідне місто, у що вірить під постійними обстрілами ‒ у статті «Харків, мегаполіс на фронтиті». Як живе місто-мільйонник за 30 кілометрів від Росії розповідає кореспондентка інформаційної агенції KHARKIV Today Олена Павленко.