UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прокуратура Закарпаття подає апеляцію на вирок суду у справі зґвалтування 14-річної дівчинки

Неповнолітні злочинці та потерпіла не контактують з моменту вчинення злочину. Після вироку усі троє хлопців перевелися на дистанційне навчання. 

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита підтвердив, що прокуратура області подає апеляція на вирок суду у справі зґвалтування 14-річної дівчинки. Що стосується самої потерпілої, то її родичам запропонують переведення на навчання до іншого навчального закладу. 

Очільник ОВА повідомляє на своєму Tg-каналі, що відповідні рішення були ухвалені під час наради з керівництвом правоохоронних органів та представниками профільних департаментів і служб ОВА.

"Прокуратура Закарпатської області подає апеляцію на рішення Воловецького районного суду", - написав Микита. 

Він розповів, що хлопці з моменту вчинення злочину не відвідували школу разом з потерпілою дівчинкою, позаяк перебували під домашнім арештом. Після вироку суду їх перевели на дистанційне навчання. 

"Відповідним службам дав доручення невідкладно законним шляхом блокувати будь-яку можливість одночасного відвідування школи постраждалою та ґвалтівниками незалежно від кінцевого рішення суду, - повідомив Микита, додавши, що родичам потерпілої запропонують перевести її в інший навчальний заклад. - Перелік таких закладів освіти вже сформовано. Остаточне рішення за батьками. Ситуацію тримаю під особистим контролем. Залучені всі необхідні сили та засоби для підтримки потерпілої". 

Читайте також: Лубінець взяв під свій контроль резонансну справу про зґвалтування на Закарпатті

Нагадаємо, у серпні 2021-го троє неповнолітніх мешканців села Верхні Ворота Закарпатської області зґвалтували в одному з підвалів свою 14-річну однокласницю. Свій злочин вони задокументували, а згодом злили відео в інтернет. Бабуся потерпілої звернулася у поліцію лише через три тижні, після чого правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження. 

16 березня цього року суддя Воловецького районного суду присудила хлопцям по п’ять років позбавлення волі. При цьому їх звільнили від покарання, призначивши усім трьом іспитовий термін на два роки. Ба більше, суд ухвалив вирок за ст. 153 ККУ - сексуальне насильство без проникнення, а не за 152-ю ст. - зґвалтування. Суддя, оголошуючи вирок, опиралася на ряд чинників: позитивні характеристики кривдників зі школи, а також факти про те, що вони неповнолітні й визнали свою провину. 

Ще один нюанс - у постраждалої у суді не було адвоката. Її інтереси представляв працівник служби захисту дітей місцевої сільради, в якій мати одного з ґвалтівників працює секретарем.