UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місцеві ради можуть збиратись дистанційно, але депутати мають бути в Україні – закон

Водночас парламент обмежив перелік питань, з яких засідання можуть проводитись у режимі відеоконференції

Місцеві ради можуть використовувати дистанційний режим роботи під час сесій, з чітко визначеного кола питань. Про це зазначено у тексті нового Закону, який прийнято в цілому депутатами Верховної Ради. За цей проект проголосувало 303 народних депутати, повідомляє перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.  

Читайте також: Трудові відносини: чи може працювати дистанційно вчитель, який перебуває за кордоном

Зокрема, у тексті проекту закону зазначається, що в Україні на період дії воєнного стану та протягом 30 днів після його припинення чи скасування пленарні засідання місцевих рад, засідання виконкомів і постійних депутатських комісій можуть проводитися в режимі відеоконференцій, дистанційно. Обмеженням проведення відповідних дистанційних засідань є вимога щодо неможливості проведення засідань у режимі відеоконференції, якщо засідання рад, виконкомів чи комісій потребують таємного голосування.

Що можна розглядати на дистанційному засіданні ради?

До порядків денних дистанційних засідань можуть включатися лише питання, які є невідкладними для розгляду і стосуються:

Серед питань, які можуть розглядатися дистанційно, також є питання щодо усунення з публічного простору символіки російської імперської політики або процедурні питання. В законі прямо заборонено вносити до порядку денного дистанційного засідання ради чи виконкому питання розпорядження землею та іншими природними ресурсами.

Депутати під час дистанційного засідання ради мають перебувати в Україні

Ще одним обмеженням, яке встановлює новий закон, є те, що депутат місцевої ради може брати участь у дистанційних засіданнях рад або постійних депутатських комісій тільки тоді, якщо він перебуває на території України і засвідчує це публічним повідомленням під час реєстрації на дистанційному засіданні. Територія, де перебуває депутат, не має бути окупованою та має перебувати під контролем української влади.

Якщо після дистанційного засідання буде встановлено факт перебування депутата місцевої ради за межами України, до протоколу вносяться зміни із зазначенням не врахування голосу депутата.

Раніше у Верховній Раді не підтримали рішення щодо можливості проведення дистанційних пленарних засідань парламенту.