UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чернігівська військова адміністрація хоче відсудити у 10 тис. містян виплати з бюджету – в. о. мера

Олександр Ломако зазначив, що такий позов, однозначно, не на користь містян та міста.

Чернігівська військова адміністрація через суд намагається забрати у 10 тисяч містян виплати з бюджету, повідомив в. о. міського голови Олександр Ломако. Крім того, військадміністрація хоче забрати кошти, виділені на підтримку Збройних Сил України.

«Чиновникам військових адміністрацій, зокрема пану Брижинському (Дмитро Брижанський, очільник міської військової адміністрації Чернігова – ред.) не сподобалось рішення міської ради про зміни до бюджету, яке ми ухвалили на сесії 30 березня. Спочатку вони робили все, щоб зірвати цю сесію: годинами тримали депутатів на допитах та блок-постах, мінували приміщення міськради й фізично не допускали людей в приміщення. Натомість депутати зібралися та проголосували питання порядку денного, в тому числі про зміни до бюджету», – написав Ломако у Facebook.

Він пояснив, що завдяки цьому голосуванню з міського бюджету вдалося виділити гроші:

«Станом на 24 квітня вже понад 10 тисячам чернігівців надійшла допомога з міського бюджету. Це понад 30 млн грн», – зазначив Ломако.

Крім того, за словами міського голови, гроші виділили перевізникам, аби забезпечити роботу громадського транспорту і при цьому не підвищувати тариф на проїзд.

«Всі ці зміни пан Брижинський оскаржує в судовому порядку. Фактично, Чернігівська військова адміністрація через суд вимагає від 10 тисяч містян повернути виплати з бюджету, підвищити тарифи на проїзд, а також забрати кошти на підтримку ЗСУ. Хіба це позов в інтересах людей і міста? Ні, навпаки. Це ще один крок, щоб дестабілізувати ситуацію в Чернігові та заблокувати роботу обраної міської влади. Скасування рішення про бюджет може зупинити місто», – додав Ломако.

Читайте також: Політичні утиски з боку влади відлякують інвесторів – в.о. мера Чернігова Ломако

Раніше Олександр Ломако заявив, що центральній владі хочеться показати недієздатність керівництва Чернігова і після «підпорядкувати призначеному чиновникові виконавчий орган, комунальні підприємства та установи». 

Як вдається керувати містом в умовах постійного морального тиску, зокрема й на депутатський корпус, із боку силових структур та військової адміністрації міста і області, та чим кейс Чернігова може обернутися для місцевого самоврядування взагалі, читайте в інтерв’ю в.о. мера Чернігова Олександром Ломаком, з яким поговорила Ірина Латиш у рамках спільного спецпроєкту Руху ЧЕСНО з «Дзеркалом тижня».