UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зленко: Вашингтонський саміт — можливість нагадати про гарантії безпеки України

Участь у Вашингтонському саміті з ядерної безпеки дає шанс нагадати світу про проблеми національної безпеки України, заявив у статті для «Дзеркала тижня» екс-міністр закордонних справ України Анатолій Зленко.

Участь у Вашингтонському саміті з ядерної безпеки дає шанс нагадати світу про проблеми національної безпеки України, заявив у статті для «Дзеркала тижня» екс-міністр закордонних справ України Анатолій Зленко.

«Участь України у Вашингтонському форумі, на який запрошено 47 держав світу, дає нашій країні можливість бути причетною до обговорення питань глобального порядку денного в ядерній сфері й водночас поділитися міркуваннями з приводу тих проблем, які постали сьогодні перед нами. До них насамперед слід зарахувати питання національної безпеки», — констатував дипломат.

При цьому Зленко підкреслив, що положення нового договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО), що підтверджує гарантії безпеки України, є швидше політико-декларативним документом.

«У новому договорі зі СНО є відповідне положення, у котрому приділяється належна увага Україні, як стороні Договору про СНО-1, — констатував дипломат. — Чи достатньо цього, аби не бути обділеними увагою і справді почуватися у безпеці? Очевидно, наявності лише політико-декларативного документа в цьому питанні, як, власне, і посилання на нього в новій угоді про СНО, недостатньо, і тому питання безпеки так чи інакше залишається одним із пріоритетних у внутрішній і зовнішній політиці нашої країни».

Ще однією можливою темою для дискусії на саміті Зленко вважає доповідь про хід утилізації ракетного палива в Україні.

«не завадило б інформувати учасників саміту про перебіг виконання програми з утилізації твердого і рідкого ракетного палива міжконтинентальних балістичних ракет, а також утилізації ракет і їхніх компонентів. Безперечно, ця програма має особливу міжнародну специфіку і потребує значних зусиль, у тому числі й фінансових витрат», — підкреслив дипломат.

Докладніше читайте в статті Анатолія Зленка «Запобігти ядерній загрозі» у свіжому номері «ДТ».