UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зленко: Аморфна зовнішня політика України заганяє країну на периферію

Розмитість і невизначеність зовнішньополітичних пріоритетів як поки що чинної влади, так і опози...

Розмитість і невизначеність зовнішньополітичних пріоритетів як поки що чинної влади, так і опозиційних політиків, призводять до неможливості активного захисту національних інтересів і втрати будь-якого впливу на міжнародний політичний процес, заявив у статті для «Дзеркала тижня» екс-міністр закордонних справ України Анатолій Зленко.

«Зовнішньополітичні уподобання і пріоритети поки ще чинної влади та опозиції видаються розмитими, спрощеними і невиразними. Вони не дають якогось чіткого уявлення про міжнародну орієнтацію України», — констатував дипломат.

На думку Зленка, подібна невизначеність стратегічних пріоритетів згубно впливає на зовнішньополітичні можливості країни.

«Затяжна ситуація невизначеності, в якій опинилася країна в останні роки, не дає Україні змоги динамічно розвиватися, ефективно відстоювати національні інтереси на міжнародній арені, бути активним суб’єктом міжнародних відносин, надійним і передбачуваним партнером», — упевнений Зленко.

Дипломат вважає, що в результаті Україна може зійти з орбіти світової політики і опинитися на периферії глобальних процесів.

«Саме тому переосмислення зовнішньої політики України відповідно до нових викликів, ризиків, загроз і завдань є питанням державної ваги», — заявив Зленко.

При цьому він запропонував своє бачення ключових питань, на які необхідно дати відповіді для формування ефективної зовнішньої політики.

«Переосмислити зовнішню політику — означає спробувати дати відповіді на запитання, яке місце і роль нашої держави в сучасних міжнародних відносинах, якою могла б бути наша адекватна відповідь на виклики глобалізації, як забезпечити консенсус у суспільстві та політикумі щодо зовнішньополітичного курсу країни і яким чином запобігти ідеологізації зовнішньополітичної діяльності», — заявив дипломат.

Докладніше читайте в статті Анатолія Зленка «Переосмислюючи зовнішню політику України: важкий шлях до досягнення консенсусу» у свіжому номері «ДТ».