За словами Осташа, делегація ще раз підтвердила позицію України, відповідно до якої, Молдова є суверенною і незалежною державою і придністровське питання може розглядатися тільки в рамках територіальної цілісності Молдови. Водночас, зазначив І.Осташ, влада Придністров’я також має обов’язково взяти участь у переговорах з врегулювання конфлікту.
І.Осташ зупинився на резолюції по конфлікту в Чечні та про ситуацію на Північному Кавказі, зазначивши, що асамблея «жорстко висловилася» проти застосування сили в чеченському конфлікті і закликала уряд Російської Федерації до мирних переговорів. При цьому, зазначив він, російська делегація відмовилася голосувати за прийняття Бухарестської декларації.
Депутат також відзначив ухвалену асамблеєю резолюцію про ситуацію в Білорусії.
На його думку, ситуація в цій країні може розвиватися за двома сценаріями — або влада внесе зміни у виборче законодавство, допустить опозиційних політиків і опозиційні сили до ЗМІ й уживе заходів з поліпшення внутрішнього клімату, або не зробить цього. Якщо білоруська влада вживе недостатньо зусиль для нормалізації ситуації в країні, то, можливо, європейське співтовариство «не буде схильне легітимізувати» результати майбутніх виборів у Білорусі.
І.Осташ також відзначив достатньо неприємний момент на заключній сесії асамблеї.
За його словами, лідер ЛДПР (Росія) Володимир Жириновський заявив про те, що держави Молдова не існує і Придністров’я є російською землею. Крім цього, В.Жириновський заявив, що Росія «зробить усе, щоб Буковина відійшла до Румунії».
І.Осташ зазначив, що він у своєму виступі спростував ці заяви, назвавши їх «дешевою провокацією». При цьому спікер Держдуми РФ Геннадій Селезньов також «відмежувався від виступу В.Жириновського», сказав він.
Говорячи про резолюцію щодо створення постійно діючої конференції стабільності в районі Каспійського і Чорного морів, І.Осташ зазначив, що ухваленням цієї резолюції «формально визнаний» український варіант транспортування каспійської нафти.