Відсутність перспектив членства в ЄС украй негативно впливає як на внутрішню, так і на зовнішню політику України, й позбавляє країну тих можливостей розвитку, які були у інших східноєвропейських країн, заявив німецький політолог Андреас Умланд в статті для «Дзеркала тижня».
«Якщо вступ у ЄС і пов’язані з цим переговори дали великий благотворний ефект від Таллінна до Дубліна, то відмова вести такі переговори з Україною позбавила її тих можливостей розвитку, які отримали її сусіди», - переконаний політолог.
На думку Андреаса Умланда, політика демонстративної закритості з боку Брюсселя є одній з причин існуючої нестабільності в політичному житті України.
«Головна західна організація, яка співробітничає з Україною, - Європейський Союз, несе свою частку відповідальності за сьогоднішнє політичне безладдя в Києві», - переконаний політолог.
Пій цьому Умланд упевнений, що ставлення до України з боку ЄС нерідко формується унаслідок глибокого нерозуміння українських проблем.
«Іноді західне нерозуміння українських проблем змішується з євроцентристською зверхністю, відтворюючи стереотипи про Україну, що нагадують образ, який колишні кедебешники в Москві прагнуть надати найбільшій новій демократії Європи», - заявив Умланд.
Він вважає, що закритість ЄС приводить до геополітичного вакууму навколо України.
«Внаслідок закритості Європейського Союзу Київ залишається в якомусь геополітичному вакуумі. Не маючи чіткого довгострокового бачення свого майбутнього, Україна стає полем битви в культурно-політичній війні між прозахідними і проросійськими державними та недержавними організаціями, які борються за майбутнє цієї ключової, але дотепер неконсолідованої європейської демократії», - упевнений Умланд.
Він нагадує, що в стабілізації України зацікавлені не тільки її громадяни, але і ЄС.
«Стабілізація України - мета не тільки громадян цієї юної демократії. В упорядкуванні українського політичного процесу також мають бути напряму зацікавлені Брюссель, Париж і Берлін», - упевнений Умланд.
На думку політолога, дезінтеграційні процеси в ослабленій Україні потенційно можуть призвести до ослаблення всієї європейської системи безпеки.
Докладніше читайте в статті Андреаса Умланда «Європейський внесок у недуги України» в свіжому номері «ДТ».