Радник Президента України Андрій Фіалко заявляє про неточність трактувань деякими ЗМІ зустрічі Президента країни Леоніда Кучми та глави його адміністрації Володимира Литвина з колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт.
Коментуючи в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» останні публікації в деяких інтернет-виданнях, А.Фіалко сказав: «На жаль, інформація містить багато неточностей, які у своїй сукупності спотворюють зміст того, що відбувалося». Зокрема, за його словами, М.Олбрайт мала зустріч із Президентом України, але не обід, як про те повідомляється.
Говорячи про обід із головою адміністрації Президента В.Литвином, А.Фіалко зазначив, що «це був тривалий захід, який тривав майже 2 години замість запланованих 45 хвилин, але не тому, що, як натякають ЗМІ, Литвин їв дуже повільно, він узагалі практично нічого не їв, не тому, що було повільним обслуговування, не тому, що хтось намагався затягти час, а виключно через те, що американській стороні була цікава розмова». «Було чимало запитань М.Олбрайт і осіб, які її супроводжували, були цікаві та змістовні відповіді Володимира Литвина», — сказав А.Фіалко.
«Взагалі М.Олбрайт не схожа на людину, яка заради пристойності слухатиме те, що їй нецікаво. Ініціатива розмови фактично була на американському боці», — сказав радник президента.
Він також зазначив неточність трактувань реакції української сторони на резолюцію, підготовлену в Конгресі США. Президент це питання взагалі не піднімав, заявив А.Фіалко, «і якщо його й піднімав голова адміністрації, то мимохідь».
А.Фіалко стверджує, що, із свого боку, торкнувся цього питання, але зовсім в іншому контексті. «На жаль, найчастіше в Україні внаслідок слабкості демократичних інститутів питання намагаються вирішувати не в самій Україні, а залучають для цього іноземні чинники», — передав він суть своїх висловлювань.
Радник Президента повідомив, що поцікавився в М.Олбрайт, чи уявляє вона ситуацію, за якої, приміром, при підрахунку голосів у Флориді на президентських виборах демократи звернулися б в ООН або в ОБСЄ, а також до законодавчих органів ряду країн із закликом натиснути на владу США і втрутитися в ситуацію. Питання виявилося риторичним, додав він.
А.Фіалко висловив співчуття з приводу того, що «такі неточності, незалежно від того, чи є вони результатом висловлень М.Олбрайт або їх довільного трактування в ЗМІ, спотворили справжній зміст переговорів, зустрічі Президента та голови адміністрації з М.Олбрайт, які в цілому були цікавими та насиченими».