UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сім п’ятниць на тижні?

В україно-російських відносинах знову визрів тузлинський нарив. У середу департамент інформації ...

В україно-російських відносинах знову визрів тузлинський нарив. У середу департамент інформації й друку МЗС Росії оприлюднив коментар щодо заяви українського зовнішньополітичного відомства про приналежність острова Коса Тузла. У ньому серед іншого зазначено: «до врегулювання всього комплексу проблем розмежування в Азовському й Чорному морях та Керченській протоці, зрозуміло, залишається невизначеним і правовий статус острова Тузла, хоча на теперішній момент юрисдикцію над цією територією здійснює Україна».

Наведена цитата дає Києву повне право трактувати цей коментар як висування Росією територіальних претензій до України. А як інакше можна зрозуміти слова, що, мовляв, правовий статус острова Коса Тузла не визначено? Власне кажучи, в українському зовнішньополітичному відомстві так і сприйняли. «МЗС України заявляє, що острів Коса Тузла є невід’ємною частиною території України, тому його державна приналежність ніколи не була й не буде предметом переговорів з Російською Федерацією. Заяви про те, що правовий статус острова Коса Тузла «залишається невизначеним» можна розцінювати як спроби висування територіальних претензій до України», — говориться у відповіді прес-служби українського зовнішньополітичного відомства.

За інформацією «ДТ», у Києві поки що вирішили обмежитися коментарем прес-служби й подивитися, якими будуть наступні кроки Москви. Адже росіян сам по собі острів Коса Тузла не цікавить. Він, скоріш за все, інструмент, за допомогою якого росіяни хочуть домогтися свого на переговорах.

В останні роки, як і на останній зустрічі експертів, російські дипломати заявляли про визнання приналежності Україні острова Коса Тузла в Керченській протоці й «водах довкола нього». Втім, коментар департаменту МЗС Росії показує, як болісно сприймає російське керівництво позицію Києва щодо необхідності делімітації Керченської протоки. І очевидно, що зі зміцненням позиції українських дипломатів, їхні російські колеги будуть дедалі міцніше пов’язувати статус острова з вирішенням питання про делімітацію протоки.