UA / RU
Підтримати ZN.ua

Політолог: Росія повертається до СРСР

«Російська держава дедалі більші нагадує пізню радянську й знову стає організацією посередносте...

«Російська держава дедалі більші нагадує пізню радянську й знову стає організацією посередностей», — констатував відомий західний політолог Андреас Умланд, коментуючи для «ДТ» результати парламентських виборів, що відбулися у Російській Федерації.

«Результати голосування 2 грудня, будучи благодатною звісткою для Кремля, аж ніяк не є такими ж добрими для Росії. Останні вибори прискорюють скочування країни до моністичної системи, де путінська «вертикаль влади» поступово перебирає на себе всі головні елементи суспільства», — наголосив він.

«Нова Держдума — особливо яскравий приклад цієї патології: вона зайва, — відзначив політолог, пояснивши, що 315 з 450 депутатів, а отже — весь законодавчий орган, будуть повністю залежними від президента. — З таким очевидним контролем виконавчої влади над законодавчою незрозуміло, навіщо Росії витрачати гроші на такий непотрібний державний інститут».

Наступним кроком назад, за словами Умланда, стане засилля посередностей: «Знову традиційно численні в Росії лизоблюди, а не її не менш численні таланти, будуть насамперед робити кар’єру в Москві й Санкт-Петербурзі».

«Політичні й інтелектуальні лідери західних та інших країн світу зіштовхуватимуться з російською елітою, яка не заслуговує на цю назву. Вищі кола Росії будуть знову збіговиськом підлабузників, котрі вміють догоджати своїм керівникам, виконувати накази і маніпулювати процесами», — відзначив він.

При цьому, підкреслив Андреас Умланд, це знову будуть люди, які неспроможні або не бажають розвивати інноваційні ідеї й просувати оригінальні проекти в конкурентному середовищі.

«Як і його радянські попередники, Путін робить свій народ і свою країну заручниками його особистих політичних амбіцій, психологічних комплексів і інтелектуальної іммобільності», — підсумував політолог.

Андреас Умланд, який раніше працював у Стенфордському, Гарвардському й Оксфордському університетах, редактор книжкової серії Soviet and Post-Soviet Politics and Society, нині — лектор Німецької служби академічних обмінів при Київському університеті ім. Тараса Шевченка й Києво-Могилянській академії.

Докладніше про стан і перспективи російської держави читайте у статті Андреаса Умланда «Back in the USSR?» у свіжому номері «ДТ».