UA / RU
Підтримати ZN.ua

Огризко: Вступ до НАТО не суперечить дружбі з Росією

Зближення України з НАТО не суперечить положенням договору про дружбу і співпрацю України й Росії. Про це міністр закордонних справ України Володимир Огризко заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

Зближення України з НАТО не суперечить положенням договору про дружбу і співпрацю України й Росії. Про це міністр закордонних справ України Володимир Огризко заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«Базовий договір і вибір кожною із сторін формули забезпечення своєї безпеки абсолютно між собою не пов’язані. Це абсолютно штучні прив’язки, які під собою не мають жодних підстав», — заявив міністр.

«Ми забезпечимо свою безпеку у такий спосіб, який вважаємо доцільним. Поряд з тим, як це і записано у законі про основи національної безпеки, ми робитимемо все від нас залежне, щоб відносини з Росією були якнайкращі. І ми від цієї формули не збираємося відмовлятися», — пояснив він.

Огризко також відзначив, що ідея забезпечити безпеку України шляхом підвищення статусу Будапештського меморандуму — це спроба відвернути увагу від ключового питання національної безпеки.

«Згадаймо, що в Будапештському меморандумі прописано: у разі загрози національній безпеці України буде можливість провести консультації з того чи іншого приводу. Якщо це гарантії, тоді їх нам явно замало. Сьогодні ми повинні займатися не консультаціями, а мати чіткі механізми захисту свого суверенітету», — підкреслив він.

«Сьогодні питання не в «будапештських гарантіях», а в тому, щоб приєднатися до НАТО, цього випробуваного механізму, який дозволяє реально, а не примарно, гарантувати безпеку», — заявив голова зовнішньополітичного відомства України.

Коментуючи думку про погіршення відносин з Росією у разі вступу України до НАТО, Огризко наголосив: «Думаю, ситуація є надзвичайно простою: Україна стане членом НАТО і буде мати добросусідські відносини з Росією».

«Ніхто не збирається будувати берлінські мури, ніхто не збирається створювати бар’єри між людьми. Це якраз приклади старого мислення, мислення минулого, — відзначив голова МЗС. — Ми ж дивимося у майбутнє».

Докладніше читайте в інтерв’ю Володимира Кравченка з Володимиром Огризком у свіжому номері «ДТ».