Бажання Європи отримувати російські вуглеводні надто впливає як на стосунки Європейського союзу з Росією, так і на зовнішньополітичну лінію європейської спільноти загалом, заявив у статті для «Дзеркала тижня» депутат Європарламенту Чарльз Теннок. При цьому він жорстко розкритикував Німеччину, яка задля економічних преференцій толерує агресивну російську політику.
На думку політика, стосунки ЄС та РФ зараз вибудовуються на неправильних засадах.
«Бажання Європи отримувати російський газ стало домінуючим, занадто домінуючим елементом у цих відносинах. Росія знає, що поставки вуглеводнів можуть бути вагомим дипломатичним інструментом в її зовнішніх зносинах не тільки з колишніми радянськими державами, які вона доволі зверхньо називає близьким зарубіжжям, а і з державами — членами ЄС», — впевнений Теннок.
На думку європарламентаря, надмірний захист російських інтересів окремими державами ЄС призводить до падіння міжнародного авторитету європейської спільноти.
«Тісні відносини Росії зокрема з Німеччиною та Італією донині допомагали розмивати і пом’якшувати реакцію Євросоюзу на російський авантюризм — як у випадку з минулорічною війною з Грузією, а тому послабили і моральний авторитет ЄС», — заявив він.
Теннок наголосив, що чинний німецький канцлер дозволяє собі толерувати неприпустимі заяви російських лідерів.
«Приголомшливе мовчання канцлера Німеччини Ангели Меркель у той момент, коли російський президент Медведєв в її присутності звинувачував свого українського колегу, означає, що Німеччина, роками спостерігаючи, як свободу міста Берлін захищали її союзники на Заході, для власної зручності забула історію», — констатував він.
Європарламентар переконаний, що відсутність реакції ЄС на російський реваншизм призведе до відновлення гегемонії Росії в Україні.
«Якщо ЄС соромиться протистояти російському іредентизму та реваншизму, то Москва обов’язково скористається можливістю відновити свою гегемонію і вплив у таких державах як Україна, котра протягом багатьох років намагається вийти з тіні Росії та будувати власне суверенне майбутнє відповідно до власного вибору, вибору українського народу», — застеріг Чарльз Теннок.
Детальніше читайте у статті Чарльза Теннока «Україна на перехресті, та чи отримає вона допомогу, якої так потребує?» у свіжому номері «ДТ».