Китай найближчим часом може стати ключовим партнером України в питанні системної модернізації озброєнь, а в перспективі — і гарантом української безпеки, заявили в статті для «Дзеркала тижня» директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак і головний редактор Defense Express Сергій Згурець.
«По-перше
На їхню думку, основою для україно-китайської співпраці в області безпеки може стати тісна кооперація у сфері озброєнь.
«Непомітно для себе Україна підійшла до принципово нового етапу співробітництва з Китаєм у військово-технічній сфері. Саме Китай надалі може розглядатися військово-політичним керівництвом країни як партнерська сторона при вирішенні низки першочергових завдань, пов’язаних з інтересами оборони і безпеки», — упевнені Бадрак і Згурець.
Як приклади успішної співпраці українських зброярів з Китаєм експерти наводять створення танку Al-Khalid, а також контракт на постачання Китаю українських десантних кораблів на повітряній подушці.
«До певних досягнень тут слід віднести чудово реалізований тристоронній проект створення нового пакистанського танка Al-Khalid (проект МБТ-2000), коли Україна стала постачальником найскладнішого вузла — моторно-трансмісійного відділення. На черзі поставка ДВПК «Зубр». На початку липня 2009 р. «Укрспецекспорт» підписав з міноборони КНР контракт на поставку НВАК десантних кораблів на повітряній подушці проекту 12322 «Зубр», — констатують експерти.
Бадрак і Згурець припускають, що ключовими сферами можливої військово-технічної співпраці України і Китаю можуть стати модернізація системи протиповітряної оборони і створення оперативно-тактичних ракетних комплексів.
Докладніше читайте в статті Валентина Бадрака і Сергія Згурця «Чарівність жовтого дракона» у свіжому номері «ДТ».