UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт: протиракетну платформу в Чорному морі можна створити на крейсері «Москва»

Протиракетну платформу для перехоплення балістичних ракет можна створити в Чорному морі на базі ...

Протиракетну платформу для перехоплення балістичних ракет можна створити в Чорному морі на базі недобудованого ракетного крейсера «Москва», заявив в статті для «Дзеркала тижня» директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

«Українські фахівці в галузі військового кораблебудування твердять про зовсім не фантастичну можливість розміщення морської протиракетної платформи в Чорному морі за рахунок недобудованого ракетного крейсера «Москва», — констатував Бадрак.

При цьому розміщення бази в Чорному морі дає значні стратегічні переваги для протиракетної системи.

«Потенційні траєкторії польотів іранських балістичних ракет, націлених на Європу, мають проходити саме акваторією Чорного моря. Водночас, відповідно до конвенції Монтре, з 1936 року кораблі країн нечорноморського басейну не можуть постійно перебувати в акваторії (їм визначено термін три тижні). Тут і відкриваються воістину колосальні можливості для України», — упевнений експерт.

На його думку, створення морської платформи ПРО на українському кораблі за участю США і із залученням Росії може мати вельми позитивний геополітичний ефект.

«Хоча Сполучені Штати гіпотетично можуть використати для проекту військового корабля одну з Чорноморських країн альянсу, об’єднавчий момент залучення українського крейсера для України, Росії та Європи важко переоцінити. Та й сам крейсер практично побудований — експерти оцінюють рівень його готовності 94—95%», — заявив Бадрак.

У числі можливих перешкод для реалізації подібного проекту експерт називає відсутність належного фінансування оборонних проектів в Україні.

«Чи можливі перешкоди на шляху модернізації СПРН і корабля? Теоретично, так. Якщо економіка стоятиме над політикою. Витрати України на потреби оборони все ще перебувають на тому жалюгідному рівні, коли розмірковування про внесок у глобальні проекти в галузі безпеки на тлі умовного вирішення проблем безпеки національної може прогнозувати неспроможність партнера», — заявив Бадрак.

Детальніше читайте в статті Валентина Бадрака «Новий погляд на протиракетну оборону. Гімнастична стратегія» в свіжому номері «ДТ».