UA / RU
Підтримати ZN.ua

А БІЛОРУСЬ — ПРОТИ!

Білоруський президент фактично звинуватив Україну в затягуванні процесу створення єдиного економічного простору на території чотирьох держав...

Автор: Юрій Волошин

Білоруський президент фактично звинуватив Україну в затягуванні процесу створення єдиного економічного простору на території чотирьох держав. Річ у тому, що на переговорах із СОТ Україна погоджується на безмитне ввезення тракторів і меблів з Європи, що нібито сильно вдарить по білоруських виробниках цієї продукції.

Як відомо, 23 лютого президенти Білорусі, Казахстану, України і Росії висловили намір сформувати єдиний економічний простір у рекордно короткі терміни — за сім місяців. Реалізувати плани президентів повинна Група високого рівня, до якої ввійшли заступники керівників урядів зазначених чотирьох країн. 16 травня члени Групи зібралися в Мінську, причому основною темою, як виявилося, стала жорстка розмова з представником українського уряду стосовно «можливих розбіжностей у пропозиціях щодо товарів і послуг на переговорах з приєднання до СОТ». Уже на минулих засіданнях Групи високого рівня сторони виявили «суттєві розбіжності в підходах, з одного боку, Білорусі, Казахстану, Росії, з іншого — України» в питанні оцінки умов приєднання до СОТ і завершення формування зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень. «Узяті Україною зобов’язання з безмитного ввезення таких товарів, як меблі, сільськогосподарське обладнання й інші, можуть створити загрозу для національних виробників країн — учасниць єдиного економічного простору», — говориться в документах, представлених білоруською стороною. Оскільки концепція формування єдиного економічного простору має бути сформульована вже наступного місяця, а до вересня — розроблений проект угоди про єдиний економічний простір, то розбіжності можуть ці терміни зірвати.

Тому Олександр Лукашенко на зустрічі з членами Групи високого рівня в Мінську заявив, що до вересня потрібно сказати, чи готові Білорусь, Казахстан, Росія й Україна створити єдиний економічний простір. А якщо ні — то не мучити один одного і не «годувати» чиновників великими грошима. Президент навіть висловив готовність піти убік і дати можливість трьом державам домовитися. Втім, Лукашенко тим самим просто натякнув Україні, що якщо вона не готова враховувати інтереси білоруських і російських виробників сільгосптехніки і меблів, то краще вже не заважати «трійці» в економічному зливанні.