UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗЕРНА ПОВИННО ВИСТАЧИТИ

Міністр аграрної політики України Сергій Рижук вважає достатніми запаси продовольчого зерна на внутрішньому ринку...

Міністр аграрної політики України Сергій Рижук вважає достатніми запаси продовольчого зерна на внутрішньому ринку. Як зазначив він на брифінгу в п’ятницю в Києві, заяви про дефіцит продовольчої пшениці не відповідають дійсності.

За даними міністра, нині запаси продовольчої пшениці в країні становлять 2,6 млн. тонн, що відповідає потребам хлібопекарської й інших галузей до нового врожаю.

Водночас С.Рижук відзначив, що «ресурси продовольчого зерна перебувають на межі мінімальних запасів. Необхідно мати ще 1 млн. тонн перехідних запасів, щоб був резерв і можна було гарантувати продовольчу безпеку».

Міністр ще раз наголосив, що не бачить підстав для підвищення цін на хліб, тому що борошномельні підприємства мають великий люфт для утримання цін на борошно. Характеризуючи нинішню ситуацію на ринку зерна, С.Рижук сказав, що на зростання ажіотажу на продпшеницю вплинув активний її експорт з України.

«Я за те, що не треба було так активно вивозити зерно, і тепер необхідно розробити державну експортно-імпортну політику», — підкреслив міністр агрополітики.

С.Рижук назвав й інші чинники, що вплинули на підвищений попит на зернові. Серед них, зокрема, нерозвинена інфраструктура зернового ринку, відсутність механізму заставних закупівель зерна, недостатні накопичення запасів переробними підприємствами в період насичення ринку і вигідної ціни.

Як повідомлялося, міністр агрополітики раніше заявляв про відсутність підстав для зростання цін на хліб до появи на ринку зерна нового врожаю (липень).

Водночас більшість українських хлібопекарських підприємств прогнозують підвищення цін на хліб у першому півріччі пропорційно зростанню цін на сировину — пшеницю і борошно.

За даними аналітиків ринку, з 3 по 9 березня ціни на продовольчу пшеницю зросли на 3% — до 670 грн. за тонну пшениці 3 класу.

З 1 лютого поточного року практично в усіх областях України ціни на борошно зросли майже на 20% і нині становлять близько 1,2 тис. грн. за тонну борошна вищого сорту.

Потреба внутрішнього ринку в продзерні для випуску хліба і хлібобулочних виробів становить 6—6,5 млн. тонн на рік.