Затриманий працівниками спецслужб на польсько-українському кордоні генерал Валерій Кравченко доставлений до Києва, повідомила в п’ятницю агентству «Інтерфакс-Україна» прес-секретар глави СБУ Марина Остапенко.
Від будь-яких коментарів із цього приводу СБУ поки що утримується.
Раніше керівник прес-служби відомства Олександр Скрипник повідомив, що СБУ може лише підтвердити сам факт, без пояснень підстав для затримки і будь-яких подробиць.
«Можу лише сказати, що його не відпускали. На даний момент він затриманий», - сказав О.Скрипник.
Як повідомлялося, вдень у четвер В.Кравченка й бізнесмена Володимира Цвіля затримали на польсько-українському кордоні. Вони прямували з Німеччини до Львова, де планували дати прес-конференцію. Пізніше В.Цвіля відпустили. На прес-конференції він заявив, що В.Кравченко перебуває у Львівському управлінні СБУ. Копії документів з «касетного скандалу» і тих, що стосуються роботи СБУ, які віз генерал, передані рідним В.Кравченка в Україні, що чекали на нього на кордоні. За словами В.Цвіля, генерала затримали, і з ним близько 2 годин розмовляв слідчий СБУ, але про зміст розмови йому не відомо, оскільки вона велася в окремому закритому приміщенні.
В.Цвіль припустив, що працівники української спецслужби затримали В.Кравченка лише тому, що той віз у машині копії документів, що стосуються роботи СБУ, та копії документів з «касетного скандалу».
В.Цвіль сказав, що обшуку особистих речей генерала не було, і всі речі разом із документами були передані рідними В.Кравченка. Потім дружина генерала направилася до Львова, проте після цього бізнесмен втратив із нею зв’язок.
Відповідаючи на запитання агентства, В.Цвіль сказав, що документи про «касетний скандал» можуть пролити світло в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це йому розповів сам генерал.
В.Цвіль вважає, що найближчим часом В.Кравченко випустять, оскільки, на його думку, той не здійснив ніяких серйозних проступків, що суперечать українському законодавству.
Колишній радник посольства України в Німеччині генерал СБУ В.Кравченко, який заявив, що має у своєму розпорядженні матеріали про політичне стеження за українською опозицією, санкціоноване владою, передав через народного депутата Миколу Томенка ряд матеріалів в Україну. Генпрокуратура розглянула їх і відмовила в порушенні кримінальної справи, оскільки перевірка ніяких порушень закону в матеріалах В.Кравченка не виявила.