UA / RU
Підтримати ZN.ua

З Митним союзом — тільки співробітництво

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявляє, що переговори про вступ України в Митний союз з Росією, Казахстаном і Білоруссю не ведуться.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявляє, що переговори про вступ України в Митний союз з Росією, Казахстаном і Білоруссю не ведуться. Про це він повідомив учора у Верховній Раді під час години уряду.

«Формула «3+1» означає, що Україна має намір взаємодіяти з Митним союзом поза рамками формального членства в ньому», - цитує міністра «Українська правда». «Ми не знаходимося в переговорному процесі з Митним союзом як таким», - іще раз підкреслив К.Грищенко. Він також зазначив, що «жодних умов стосовно вступу України в Митний союз не висувалося, крім бажання бачити Україну в ньому».

Україна готова розпочати переговори зі створення зони вільної торгівлі з країнами Митного союзу, повідомив міністр. «З метою врегулювання всіх проблем українська сторона готова до опрацювання питання щодо підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Митним союзом, яка передбачатиме обопільне скасування або поступове зниження митних тарифів, тарифних обмежень для взаємної торгівлі та інші заходи», - заявив К.Грищенко в парламенті, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Глава МЗС додав, що Україна розраховує на професійний діалог з Митним союзом з метою захисту інтересів вітчизняних товаровиробників. «В ідеалі така угода має стати повною і всеохопною», - зазначив міністр.

Крім того, він припустив, що в контексті співробітництва з Митним союзом можливе підписання секторальних угод у тих галузях, які становлять взаємний інтерес.

Коментуючи обговорення цього питання з російською стороною, К.Грищенко сказав: «За його словами (прем’єра РФ Володимира Путіна. - ІФ), виграш України становитиме від 6,5 до 9 млрд. дол. на рік... я думаю, що такі оцінки, мабуть, грунтуються на певних розрахунках російської сторони. З нашої сторони важливо бачити не тільки найближчу перспективу, а й ураховувати реальні можливості та реальні перспективи нашого входження на той чи інший ринок», - сказав міністр.

Водночас К.Грищенко підкреслив: «Ми повинні враховувати, що європейський ринок у кілька разів перевищує за обсягами ринок Митного союзу, споживчий потенціал ВВП у Європі набагато більший, ніж у Росії, Казахстані та Білорусі».