UA / RU
Підтримати ZN.ua

З БОКУ ВИДНІШЕ?

Експерти з групи німецьких консультантів при українському уряді вважають, що створенням Єдиного ...

Експерти з групи німецьких консультантів при українському уряді вважають, що створенням Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю та Казахстаном Україна зведе нанівець ті переваги, яких вона досягла завдяки підписанню угод про вільну торгівлю з багатьма країнами світу, повідомляє в п’ятницю радіостанція «Німецька хвиля».

Як стверджує експерт Ларс Гандріх, в угоді, яку Україна підписала з росіянами, білорусами та казахами, йдеться швидше про митний союз, аніж про зону вільної торгівлі. На його думку, це суперечитиме прагненням України, з одного боку, стати членом Світової організації торгівлі, з іншого — її інтеграції в Європейський Союз.

«Митний союз із Росією означав би, що Україна проводить спільну з Росією торгову політику. І я не можу уявити, що це сприятиме українським експортерам, оскільки у відповідь на митні бар’єри навколо цих чотирьох держав, що будуть створені, виникнуть запобіжні заходи з боку інших країн», — сказав він.

За словами Л.Гандріха, питома вага країн — учасниць ЄЕП (Росії, Білорусі та Казахстану) в українському імпорті зменшилася за чотири останні роки з 48 до 39%, водночас імпорт із ЄС залишався стабільним у межах 30—31%. Він також зазначив, що з 1998-го по 2002 рік частка експортного потенціалу ЄЕП для України скоротилася з 26 до 19%.

«Я не можу уявити, що Україна отримає економічну вигоду у разі сильнішої інтеграції з Росією, оскільки частка експорту в Росію стає дедалі меншою, тоді як експорт у ЄС становить 41% і 40% — в інші країни світу», — підкреслив у зв’язку з цим Л.Гандріх.

Ще один німецький економіст Фердинанд Павел вважає, що Україна та Росія мають різні типи економік. Російські корисні копалини, такі, як природний газ і нафта, мають великий попит на Заході. Водночас усі переваги, що могла б отримати Україна від вступу в СОТ, наприклад, зняття обмежень на експорт сталі, будуть зведені нанівець через укладання угоди з Росією, вважає він.