UA / RU
Підтримати ZN.ua

Влада пропонує бізнесу чесну співпрацю

Українська влада не перешкоджатиме розвитку бізнесу незалежно від політичних переконань бізнесм...

Українська влада не перешкоджатиме розвитку бізнесу незалежно від політичних переконань бізнесменів, якщо ті чесно працюють із державою, заявив Президент України Віктор Ющенко в п’ятницю в Києві, виступаючи перед учасниками форуму «Влада та бізнес — партнери».

«Я обіцяю, що ніхто не ставитиме вас на коліна, незалежно від того, чи ви помаранчеві, чи сині. Ми вимагаємо від вас одного: будьте чесними з державою, — сказав В.Ющенко. — Ми поважатимемо український бізнес, український закон стане на захист українського бізнесмена».

Президент підкреслив, що своє головне завдання бачить у тому, «щоб влада та бізнес подали одне одному руку», щоб це «був не просто жест і не технічна акція», а чесна співпраця.

На форумі говорилося багато про що. Зокрема про податки.

В.Ющенко вважає, що в Україні на сьогодні основна проблема в фіскальній сфері — це не прямі податки, а непрямі. «Ставка податку на прибуток в 25% — це не найвища ставка в Європі. 20% ПДВ — це не те, що спричиняє конфлікт і дискусії. 13% податку на прибуток громадян — це не те, що змушує нас казати про конфлікт. Це досить низький податок», — зазначив Президент. «Прямі податки врегульовано, а соціальні, непрямі податки — це величезна проблема», — підкреслив він.

На думку В.Ющенка, проблема також у фіскальній системі села, яка є «вільною економічною зоною».

Зате Юлія Тимошенко не приховувала, що «всіма фібрами душі ненавидить ПДВ». І повідомила учасників форуму про те, що Кабінет міністрів здійснює розрахунки можливої ліквідації в Україні низки податків із тим, аби залишити всього кілька з них. Прем’єр висловилася за збереження податку на доходи фізичних осіб із ставкою в 13% і податку на реалізацію зі ставкою 7—10% і скасування ПДВ та податку на фонд заробітної плати.

Планується залишити також ренти й акцизи, проте це, за словами Юлії Володимирівни, вимагає додаткових розрахунків.

Не лишилася поза увагою й тема реєстрації нових підприємств. «Я очікую, — сказав Президент, — що максимум через два-три тижні ми запровадимо нову процедуру реєстрації (підприємств) і зведемо 17 структур в одну». В.Ющенко підкреслив: на сьогодні реєстрація підприємств триває «півтора року» через необхідність надавати понад 60 довідок і давати хабарі, тоді як у Молдові ця процедура триває лише дві години. Бо в Молдові, як повідомив йому лідер цієї країни Володимир Воронін, діє «процедура одного вікна».

Президент також запропонував ідею запровадження трирічних «податкових канікул» для нових підприємств. І зробив нову заяву з наболілого питання реприватизації. За його словами, протягом двох-трьох тижнів буде визначено список підприємств, при приватизації яких допущено серйозні порушення й які мають бути виставлені повторно на конкурси. Віктор Андрійович підкреслив, що список включатиме «кілька десятків підприємств».

Ще одним ньюсмейкером став міністр економіки Сергій Терьохін, повідомивши, що Національний банк України відмовиться від обов’язкового продажу валютної виручки, і це рішення буде ухвалено «вже сьогодні», тобто в п’ятницю. За словами Терьохіна, разом з іншими заходами, домовленостей про які було досягнуто на зустрічі з керівництвом НБУ в п’ятницю вранці, цей крок спричинить різке зміцнення курсу гривні: «У середньому впродовж року курс коливатиметься від 5,0 до 5,1 грн./дол.».