UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОСТАННЮ ХВИЛИНУ

«НА ДУРНЯК НІХТО ПРАЦЮВАТИ НЕ БУДЕ!» Сьогодні уряд України на чолі з прем’єр-міністром несе персональну відповідальність за ситуацію в паливно-енергетичному комплексі, заявив Президент держави Леонід Кучма...

«НА ДУРНЯК НІХТО ПРАЦЮВАТИ НЕ БУДЕ!»

Сьогодні уряд України на чолі з прем’єр-міністром несе персональну відповідальність за ситуацію в паливно-енергетичному комплексі, заявив Президент держави Леонід Кучма.

У п’ятницю на прес-конференції в Бахчисараї (Крим) глава держави додав, що уряд «може брати все, що йому потрібно» для нормалізації ситуації в ПЕКу.

Коментуючи той факт, що за підсумками роботи спеціальної комісії з розрахунків у ПЕКу на чолі із секретарем РНБО Євгеном Марчуком не буде прийнято ніяких кадрових рішень, Президент зазначив: «Багато хто очікує, аби я прийняв рішення, щоби потім сказати, що зняли людину, а вона могла б навести порядок».

Л.Кучма також нагадав, що 16 листопада парламент України слухатиме звіт уряду за дев’ять місяців, і зокрема дасть оцінку паливно-енергетичному комплексу. «Подивимося», — додав він.

Відповідаючи на запитання, чи існує єдина урядова команда після роботи спецкомісії Є.Марчука, Л.Кучма наголосив, що «створити команду, котра була б командою однодумців і професіоналів, відповідальних людей, дуже складно».

Водночас Л.Кучма підкреслив, що він «проти того, щоб витягувати людину, у якої не було досвіду управлінської роботи, і ставити її на високу урядову посаду». «Якщо один із членів уряду колись обкрадав державу, а тепер хоче її захищати, то я такої психології не розумію», — заявив він. На думку глави держави, здійснювати це «неможливо».

Л.Кучма підкреслив, що рішення за підсумками роботи спецкомісії Є.Марчука буде, проте не уточнив коли.

Коментуючи ситуацію з поставками газу в Україну, Л.Кучма підкреслив: «Газ є, і без газу ми не будемо». Водночас він наголосив на необхідності відпрацювання системи, за якої не повторилася б ситуація з дефіцитом палива, що була поточного року, й з несанкціонованим відбором газу.

АДМІНІСТРАЦІЮ РЕФОРМУВАЛИ, РЕФОРМУВАЛИ І НЕ ВИРЕФОРМУВАЛИ...

Президент України Леонід Кучма не задоволений перебігом адміністративної реформи.

На прес-конференції в п’ятницю у Криму він сказав, що реформа «практично зупинилася на указі Президента й об’єднанні деяких міністерств і відомств».

За словами Президента, якщо на початку адміністративної реформи простежувалася тенденція скорочення адміністративного апарату, то тепер кількість почала збільшуватися. «У мене немає підстав бути задоволеним цією реформою», — підкреслив глава держави, додавши, що йдеться також і про організацію роботи самого уряду.

ВІРЮ — НЕ ВІРЮ

Дані соціологічних досліджень свідчать про те, що майже всі провідні українські політики «грунтовно дискредитовані» у суспільній думці, повідомив соціолог Сергій Макєєв у четвер на «круглому столі» «Оптимальний виборчий закон для сучасної України».

Відповідно до даних загальнонаціонального опитування, проведеного 10—20 жовтня фірмою Gtk-USM (Українські опитування й дослідження ринку) на замовлення Інституту політики, лише в прем’єра Віктора Ющенка рівень довіри опитаних майже такий самий, що й недовіри, — відповідно 33% і 31%.

Лідерові Компартії Петру Симоненку довіряють 17,7% опитаних, не довіряють — 55,5%, лідеру Соцпартії Олександру Морозу — відповідно 13,6% і 57,2%, меру Києва Олександру Омельченку — 13% і 32%, віце-прем’єру Юлії Тимошенко — 12,2% і 56,4%, лідеру Народного руху України Геннадію Удовенку — 11,6% і 51,2%, лідеру партії «Реформи й порядок» Віктору Пинзенику — 10,8% і 45,8, першому віце-спікеру Віктору Медведчуку — 10,7% і 45,7%, секретарю Ради національної безпеки й оборони України Євгену Марчуку — 9,6% і 52,4%, голові Верховної Ради Івану Плющу — 9% і 52%, голові Прогресивної соцпартії Наталі Вітренко — 9% і 65%, лідеру Українського народного руху Юрію Костенку — 8% і 48,8%.