ЄС — УКРАЇНІ: «ЧЕКАЙТЕ ВІДПОВІДІ... ЧЕКАЙТЕ ВІДПОВІДІ...»
Міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер заявив, що «чим більше Україна відкривається для ЄС, тим більше вона виграє від розширення Європейського союзу». Про це Й.Фішер заявив в інтерв’ю німецькій радіостанції Deutsche Welle, відповідаючи на запитання, чи не буде Україна ізольована від Європи в результаті вступу до ЄС Польщі.
Висловивши думку, що наближення України до ЄС вигідно обом сторонам, Й.Фішер додав: «Над цим ми хочемо інтенсивніше працювати в майбутньому».
«Німеччина та Польща обидві зацікавлені в незалежній, демократичній та економічно сильній Україні. У майбутньому ми хочемо тісніше співробітничати з Україною. Я гадаю, що розширення Європейського союзу, вступ Польщі до ЄС є для України великим економічним, соціальним, а також політичним шансом», — сказав глава німецького МЗС.
При цьому Й.Фішер зазначив: «Ми не хочемо сьогодні вести абстрактні дебати післязавтрашнього дня, ми повинні докласти конкретних зусиль до того, щоб Україна просувалася шляхом демократичних і економічних реформ».
Тим часом комісар ЄС з питань розширення Євросоюзу Гюнтер Ферхойген в інтерв’ю економічному журналу «Капітал» (Німеччина) 25 червня прокоментував звинувачення у свідомому зволіканні з розглядом питання про нових членів ЄС: «Лише після дворічних переговорів ми обговорюємо з Чехією, Угорщиною, Словенією, Естонією та Кіпром усі теми, пов’язані зі вступом. Такої швидкості не було на попередніх етапах розширення».
До 2006 року на вступ шести нових членів ЄС планує виділити 150 млрд. німецьких марок. Г.Ферхойген в інтерв’ю дає зрозуміти, що розширення списку претендентів до десяти — включаючи Литву, Латвію, Словаччину й Мальту — з огляду на запланований бюджет «не є нерозв’язною проблемою».
Водночас, щодо перспектив вступу України до ЄС комісар Г.Ферхойген утримався від прогнозів, віднісши це питання до категорії тих, «на які сьогодні не можна дати відповідь».
«ЗЕЛЕНІ» ПОЧИНАЮТЬ І...
Близько 50 представників Партії зелених України й «Зеленої молоді України» пікетували в п’ятницю посольство Румунії в Києві, вимагаючи закрити екологічно небезпечні об’єкти в Румунії, вжити заходів щодо ліквідації аварії на шахті «Герза» неподалік румунського міста Бая-Маре й унеможливити в майбутньому такі ситуації.
У ніч на 25 липня цього року внаслідок аварії на трубопровідній станції очищення води шахти «Герза» неподалік міста Бая-Маре в річку Тиса потрапило близько 600 кубометрів забрудненої марганцем і міддю води. Поки що немає інформації, чи підійшла вже пляма бруду до української території.
Румунське посольство прийняло документ із викладом вимог Партії зелених України, повідомив агентство «Інтерфакс-Україна» заступник голови секретаріату Партії зелених Дмитро Третьяков, котрого прийняв тимчасовий повірений у справах Румунії в Україні Корнел Іонеску. У посольстві також заявили, що в п’ятницю вимоги українських «зелених» буде передано уряду Румунії.
Д.Третьяков відзначив, що коли на вимоги «зелених» румунська сторона не вживе дійових заходів, партія планує «лобіювати постановку питання в європейських інстанціях, щоб Румунія фінансово компенсувала шкоду, заподіяну Україні своїми підприємствами». Він також дав зрозуміти, що можливо будуть пікетуватися румунські підприємства.
Як заявив журналістам заступник глави партії з гуманітарних питань Ігор Воронов, досі український уряд у зв’язку з цими аваріями не пред’явив до Румунії ніяких позовів і офіційних вимог.
У березні цього року в результаті кількох аварій на гірничодобувній шахті Бая-Борша в Румунії у водах української ділянки Тиси спостерігалася підвищена концентрація солей важких металів.