UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці вірять, що Україна здатна відстояти свою незалежність

Більшість українців вірять, що Україна здатна відстояти свою незалежність і територіальну цілісність...

Більшість українців вірять, що Україна здатна відстояти свою незалежність і територіальну цілісність. Чинниками, які можуть цьому перешкодити, найчастіше називають непрофесіоналізм влади та роз’єднаність політичної еліти. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного експертами центру «Тейлор Нельсон Софрез Україна» за ініціативою «Дзеркала тижня».

Так, 38,8% опитаних однозначно впевнені, що Україна здатна відстояти незалежність і цілісність. Так вважають і респонденти у віці 18–19 років (40,7%), і ті, кому 60 і більше (43,6%). 19,8% розділяють подібний оптимістичний прогноз із застереженнями. Разом — 58,6%.

Водночас п’ята частина опитаних (20,4%) рішуче переконані, що захистити свою політичну самостійність Україна не зможе (серед жителів Півдня переконаних в цьому ще більше — 27,7%). 15,1% не настільки категоричні, але у здатності України захистити себе сумніваються. Разом — більше третини населення (35,5%).

Разом з тим, на питання, що може перешкодити Україні відстояти свою незалежність і цілісність, лише 8% респондентів відповіли «Нічого не перешкодить». Абсолютних оптимістів більше серед молоді до 20 років (17%) і жителів західних областей (12,8%).

20,3% опитаних бачать загрозу в роз’єднаності суспільства (21,4% на Сході й лише 16,7% у Києві). У боєготовності армії не впевнені 22,5% (зокрема 30,3% на Заході і лише 16,4% мешканців Півдня).

Основними чинниками, які можуть перешкодити Україні відстояти свою незалежність і цілісність, названо роз’єднаність політичної еліти (41,8%) і непрофесіоналізм влади (45,8%). При цьому серед прихильників першої точки зору жителів півдня менше всього, а серед прихильників другої — більше всього.

Під час соціологічного дослідження, проведеного 19–22 серпня 2008 року за допомогою телефонного опитування, експерти центру «Тейлор Нельсон Софрез Україна» проінтерв’ювали 1200 респондентів у віці від 18 років, що проживають в містах з населенням понад 20 тисяч. Рівень похибки не перевищує 3%.

Докладніше читайте у статті Сергія Рахманіна «Якщо завтра війна?» у свіжому номері «ДТ».