UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Стокгольмі призначено перше засідання за позовом «Росукренерго» до «Нафтогазу»

На 24 березня в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму призначено перше, процедурне засідання за позовом «Росукренерго» до НАК «Нафтогаз Україні»...

На 24 березня в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму призначено перше, процедурне засідання за позовом «Росукренерго» до НАК «Нафтогаз Україні». Про це «Дзеркало тижня» повідомили в НАК «Нафтогаз Україні».

Прес-секретар «Росукренерго» Андрій Кнутов підтвердив «ДТ» в четвер, 12 березня, про існування двох позовів: у одному з них міститься вимога стягнути з НАК «Нафтогаз Україні» більше 600 млн. дол., другий — стосується відшкодування збитків РУЕ у зв'язку з невиконанням «Нафтогазом» заявок по відбору газу з підземних сховищ газу і його транзиту до європейських країн.

Інформація про існування розрекламованого рядом ЗМІ третього позову «Росукренерго» до «Нафтогазу», за підсумками проведеного розслідування «ЗН», не підтвердилася.

Очікується, що під час засідання ТПС 24 березня стане остаточне ясно, стане остаточно зрозуміло, скільки і з яких питань надійшло позовних заяв від «Росукренерго» до НАК «Нафтогаз України». Очікується також, що всі претензії позивача (РУЕ) до одного відповідача (НАКу) будуть об'єднані в одне провадження.

Тим часом, «ЗН» отримало від високопоставленого чиновника інформацію про те, що виконавчий директор «Росукренерго» від ВАТ «Газпром» Микола Дубик відкликав свій підпис під другою позовною заявою РУЕ до НАК, яке також стосується 11 млрд. кубометрів переданого «Нафтогазу» газу «Росукренерго».

Згідно зі статутом «Росукренерго» документи від імені цієї компанії мають юридичну силу тільки в тому випадку, якщо вони підписані двома виконавчими директорами. Один з них (від «Газпрому») — Микола Дубик, другий (від Дмитра Фірташа і Івана Фурсіна), — Дмитро Глебко.

Відкликання Миколою Дубиком свого підпису під другою позовною вимогою може означати, що «Газпром» як співзасновник «Росукренерго» (50% належить російській газовій монополії, 45% — Дмитру Фірташу, 5% — Івану Фурсіну) відмовляється від вищеназваних претензій РУЕ до НАК «Нафтогаз України». Проте, документально підтвердити цю інформацію «ДТ» поки не вдалося.

За інформацією чиновника, очікується, що і з першою заявою — про стягнення з НАКу понад 600 млн. дол. пені і штрафів — співдиректор від «Газпрому» Микола Дубик вчинить так само.

Докладніше читайте в статті Алли Єрьоменко «Стокгольмська газова дружба: з арбітражними застереженнями і без них» у свіжому номері «ДТ».