У розпорядженні «ДТ» опинилася інформація про те, що остання сесія Київради відзначилася не лише рекордною кількістю розкладених по депутатських кишенях земель (громада втратила 2700 (!) га), але й дивами в голосуванні депутатів. У той час, коли депутатські картки фракцій, що проігнорували сесію, були в їхніх глав, окремі представники цих же партійних осередків спокійнісінько віддавали голоси на користь земельного розподілу. Але як?! Дублями.
Охочих підтвердити або спростувати цю інформацію виявилося не так багато. А точніше, взагалі нікого не виявилося, крім лідера столичних регіоналів Василя Горбаля, який, попри передвиборну кампанію, що закінчилася, продовжує тримати ввірену йому фракцію на короткому опозиційному повідку. Правда, двоє регіоналів відірвалися. І голосували із Черновецьким.
— Із суто технічного боку, можу вас одразу заспокоїти — система «Рада», а саме вона працює в залі Київради, передбачає наявність двох депутатських карток, — каже голова столичних регіоналів. — Одна видається на руки депутатові, друга знаходиться в секретаріаті. Таким чином, будь-який депутат може отримати дублікат, якщо подасть до секретаріату відповідну заяву. Пояснивши, чому він не може скористатися оригіналом.
Інша річ — значення такої можливості в контексті нинішньої політичної ситуації в Київраді. Тут складніше. Так, у нас у фракції діє той же метод, що й у парламенті — всі картки знаходяться в глави фракції. Коли в понеділок, 1 жовтня, наш глава фракції Олексій Омеляненко прибув на сесію, наші колеги пан Прогнімак і пані Качурова вже мали на руках ці дублікати. Для нас ця обставина й нині видається трохи дивною, хоча б через те, що столична фракція ПР у роботі сесії участі брати не збиралася й не брала. Ми, звичайно, будемо розбиратися з приводу інциденту всередині фракції. Нас цікавить, за які конкретно земельні рішення голосували люди, близькі нам за переконаннями, тоді, коли фракція Партії регіонів принципово не голосувала. Я, як і раніше, вважаю цю сесію нелегітимною й наполягаю на тому, що ухвалювати земельні рішення з голосу, без висновків комісії й усіх потрібних погоджень, м’яко кажучи, не дозволено.
Я вже подав депутатський запит на ім’я міського голови, щоб отримати стенограму засідання сесії й детально в усьому розібратися. Проте, як і раніше, відчуваю дискомфорт у зв’язку з тим, що маю невідомо скільки чекати відповіді мера, тоді як відповідно до регламенту всі рішення сесії вже наступного дня мають бути розміщені на сайті Київради. Там же нині можна ознайомитися тільки з документами лютого — квітня, — сказав В.Горбаль.
Проте в кулуарах уперто ходять чутки, що рішення останньої безпрецедентної за свої-
ми масштабами земельної сесії Черновецький уже підписав. Крім того, вже ухвалили рішення найближчим часом провести ще кілька засідань, аби встигнути роздати те, що ще не роздали. До дострокових перевиборів мера. Водночас ходять чутки, що хмари згустилися над головою самого Василя Горбаля, який нібито пішов проти Януковича, лояльного до політики столичного мера.
— Проте я впевнений, — пояснює Горбаль, — що й у лідера нашої партії є розуміння того, що земля має виділятися прозоро, бо саме про це йдеться в програмі ПР. Отож якщо хтось із членів партії захищає її програмні основи, то навряд чи він тим самим пішов проти лідера.
Чому прем’єр не каже про це публічно? Але ж подивіться, про це ніхто сьогодні публічно не каже. Зокрема й президент Ющенко, хоча столична фракція «НУ» голосує в складі більшості Черновецького. Що ж до прем’єра, то, можливо, йому поки що бракує достатніх доказів, щоб зробити остаточні висновки щодо того, що відбувається в столиці. Повірте, вони будуть.