Перша новина, про яку наш читач дізнався, купивши цей номер «Дзеркала тижня», напевно його не потішила: газета подорожчала. З нового року вартість одного примірника тижневика зросла майже на чверть. Тих, хто, не витримавши ще одного випробування для свого сімейного бюджету, спробує переключитися на інші періодичні видання, очікує ще одне сумне відкриття — стали дорожчими всі друковані ЗМІ.
Газета, звісно, не хліб. І соціальної напруги, аналогічної тій, що виникла у зв’язку з торішнім зростанням цін на продукцію хлібокомбінатів, через «газетну кризу» очікувати навряд чи варто. Напевно, такими міркуваннями керувався український уряд, готуючи і посилено проштовхуючи через парламент державний бюджет на нинішній рік. Саме Кабінетові міністрів на чолі з Віктором Януковичем, який так захоплююче перед новорічними святами розповідав з наших телеекранів про масу «добрих справ», здійснених урядом для рідного народу, ми зобов’язані своїм настроєм, зіпсованим після першого ж післяноворічного походу до газетного кіоску. Ну, і, звісно ж, окреме спасибі народним депутатам із пропрезидентських фракцій, котрі, попри протидію депутатів опозиційних, примудрилися зібрати необхідну для затвердження бюджету кількість голосів.
Законом про держбюджет на 2004 рік скасовано ряд пільг на додану вартість, зокрема й ту, що передбачена підпунктом 5.1.2. закону про ПДВ для періодичних видань вітчизняного виробництва. Тож нашого внеску, сміємо запевнити вас, дорогі читачі, у підвищення ціни на «ДТ» — всього на одну копійку. І то для зручності розрахунків. Замість торішніх однієї гривні сорока трьох копійок тижневик нинішнього року коштує гривню сорок чотири. Саме за такою ціною він надходить у кіоски «Союздруку». А після нарахування на цю суму ПДВ (29 копійок), а також 50-відсоткової торгової націнки «Союздруку» і вимальовується та ціна, якою ви були так прикро здивовані.