UA / RU
Підтримати ZN.ua

Цілі — зрозумілі, дати — визначені...

Партії та блоки, які мають намір брати участь у позачергових виборах до Верховної Ради, мають завершити висування кандидатів у депутати до 20 серпня...

Партії та блоки, які мають намір брати участь у позачергових виборах до Верховної Ради, мають завершити висування кандидатів у депутати до 20 серпня. Це передбачено календарним планом ЦВК, затвердженим у четвер.

До 25 серпня включно партії та блоки мають подати до ЦВК документи для реєстрації кандидатів у депутати. Не пізніше третього дня від дня прийняття документів Центрвиборчком повинен прийняти рішення щодо реєстрації кандидатів або відмови в цьому.

До 30 серпня партії та блоки мають право повторно подати до ЦВК документи для реєстрації. До кінця дня 26 вересня ЦВК має право прийняти рішення щодо скасування реєстрації окремого кандидата в депутати і виключити його зі списку.

У триденний термін після прийняття рішення щодо реєстрації ЦВК публікує виборчі списки в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр».

З моменту прийняття Центрвиборчкомом рішення щодо реєстрації кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії (блоку), політсили — учасники виборчого процесу — можуть розпочати передвиборну агітацію.

Не пізніше п’ятого дня після реєстрації виборчого списку партії (блоки) як суб’єкти виборчого процесу мають право відкривати накопичувальні рахунки свого виборчого фонду. Про відкриття рахунків банки мають повідомити Центрвиборчком (який обнародує цю інформацію і реквізити рахунків у офіційних виданнях).

До 25 серпня теле- і радіоорганізації державної форми власності мають подати до ЦВК попередній розподіл ефірного часу трансляції передвиборних агітаційних теле- і радіопрограм.

До 30 серпня включно громадські організації подають до ЦВК клопотання на право мати офіційних спостерігачів на виборах.

До 2 вересня включно ЦВК має завершити реєстрацію кандидатів у депутати, а до 3 вересня включно затвердити порядок надання ефірного часу і друкованих площ за рахунок бюджетних коштів для блоків і партій.

ЦВК і партії до 4 вересня повинні методом жеребкування визначити черговість надання такого ефіру.

До 4 вересня включно ЦВК має затвердити форму і текст виборчих бюлетенів.

Центрвиборчком також до 14 вересня має виготовити інформаційні плакати партій і блоків, які беруть участь у виборчому процесі, і до 22 вересня передати їх дільничним виборчим комісіям.

Виборчі бюлетені мають бути виготовлені у централізованому порядку на державному поліграфічному підприємстві до 22 вересня включно.

Центральна виборча комісія до 24 вересня має прийняти рішення про реєстрацію офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій.

Не пізніше кінця дня 15 жовтня ЦВК має установити результати позачергових виборів народних депутатів України, і не пізніше, ніж на
5-й день після цього офіційно оприлюднити результати й опублікувати списки обраних депутатів.

У календарному плані закріплені заходи щодо формування окружних виборчих комісій.

До 4 серпня ЦВК публікує в газетах «Голос України» і «Урядовий кур’єр» рішення про утворення територіальних виборчих округів з останніх виборів депутатів, а також рішення про утворення закордонних виборчих дільниць.

До 9 серпня включно депутатські фракції, які були створені в поточному скликанні Верховної Ради, подають до ЦВК кандидатури до складу окружних виборчих комісій.

До 13 серпня мають бути створені окружні виборчі комісії й у триденний термін рішення про це опубліковано в ЗМІ.

До 9 вересня керівник фракції (або уповноважена ним особа) має внести до окружної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій від фракцій, що були утворені у поточному складі Верховної Ради.

Календарним планом визначені також заходи щодо підготовки списків виборців:

До 6 серпня включно затверджуються списки виборців на кожній звичайній виборчій дільниці. До 9 вересня включно мають бути виготовлені по дві копії списку виборців на кожній звичайній виборчій дільниці. До 12 вересня підписані дві копії списків виборців у паперовому варіанті й на електронному носії по кожній звичайній виборчій дільниці передаються відповідній окружній виборчій комісії.

До 26 вересня включно має бути прийняте рішення щодо внесення змін до списку виборців за підсумками розгляду скарг громадян.

До 27 вересня включно дільничні комісії мають узгодити з окружною виборчою комісією переліки для виключення зі списку виборців на конкретній дільниці.

Наступного дня після одержання списків дільничними виборчими комісіями список виборців розміщується на кожній дільниці для загального ознайомлення на території виборчої дільниці.

Окрім того, в календарному плані передбачається порядок, згідно з яким здійснюватиметься голосування вдома.

Вибори відбудуться 30 вересня.